مصباح‌یزدی:

بهترین دانش‌ها، شناخت حقایق قرآن و اهل بیت(ع) است

قرآن کريم,آيت‌الله مصباح يزدي

رئیس مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) گفت: دانش‌پژوهان سعی کنند در مدت تحصیل خود بیشتر با حقایق قرآن آشنا شوند و مودت اهل بیت(ع) را روز به روز در قلب‌ها بیشتر کنند.

رئیس مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) گفت: دانش‌پژوهان سعی کنند در مدت تحصیل خود بیشتر با حقایق قرآن آشنا شوند و مودت اهل بیت(ع) را روز به روز در قلب‌ها بیشتر کنند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه قم، آیت‌الله مصباح‌یزدی در مراسمی به مناسبت روز معلم در تالار مؤسسه آموزشی پژوهشی امام خمینی(ره)، گفت: استفاده از اساتید بزرگوار بهترین نعمتی است که خداوند برای دانش‌پژوه قرار داده که باید هر روز شکرگزار بود.

وی تاکید کرد: افزون بر این که مدیون اساتیدی هستیم که مفاهیم خوبی به ما آموخته‌اند ما باید مدیون اساتیدی باشیم که در رفتار ما اثر داشتند.

رئیس مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) اظهار کرد: بهترین چیزی که در مدت 65 سال حضور در حوزه آموخته‌ام در زمینه شناخت مفاهیم قرآن است و در سایر علم‌ها محبت اهل بیت(ع) است.

مصباح‌یزدی با اشاره به روایتی از ائمه(ع) گفت: معصومین(ع) فرمودند بهترین شما نسبت به ما مثل کوچک‌ترین ستاره‌ها نسبت به خورشید است و باید توجه داشت که نور ستاره‌ها و خورشید از طرف خداوند است.

این استاد اخلاق حوزه علمیه قم بیان کرد: اگر قرآن کریم و فرمایشات اهل بیت(ع) نبود باور کردن این مسأله که بهترین دانش‌ها شناخت حقایق قرآن و شناخت اهل بیت(ع) است به این سادگی نبود.

رئیس مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) افزود: هر چقدر تلاش‌مان را برای شناخت حقایق قرآن زیاد کنیم و ارادت‌مان را نسبت به اهل بیت(ع) افزایش دهیم وظیفه بندگی‌مان را انجام داده‌ایم.

وی در پایان گفت: ما شیعیان با این که معتقدیم یکی از ائمه اطهار(ع) زنده است و ما را می‌بیند و بر اعمال ما نظاره‌گر است و می‌شود با او در ارتباط بود چقدر به یاد او هستیم؟

انتهای پیام

کد N813031