نماینده ولی فقیه در سپاه:

تیم اداره کشور باید متدین و وفادار به انقلاب و اسلام باشد

سیاسی

نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ترویج اسلام تکفیری رادیکالیستی، اسلام سکولاریزه شده و اسلام شیعه افراطی را سه چالش مهم جهان اسلام عنوان کرد.

نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ترویج اسلام تکفیری رادیکالیستی، اسلام سکولاریزه شده و اسلام شیعه افراطی را سه چالش مهم جهان اسلام عنوان کرد.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، حجت‌الاسلام و المسلمین علی سعیدی صبح امروز در مراسم گرامیداشت هفته عقیدتی سیاسی سپاه پاسداران اظهار کرد: ما اکنون با چالش جنگ درون تمدنی که توسط آمریکا طراحی شده و عمله آنها مجری شده است در جهان اسلام مواجهیم.

وی در ادامه افزود: تا سال 2005 آمریکا در منطقه حضور مستقیم داشت و جنگ تمدن‌ها را پیگیری می‌کرد تا انقلاب اسلامی را کنترل کند اما آنها به اهداف خود نرسیدند و عمق استراتژیک جمهوری اسلامی ایران نیز بیشتر شد بنابراین از سال 2005 آمریکا به دنبال جنگ نیابتی و درون تمدنی بود. آنها از ترکیه، امارات، قطر و عربستان استفاده کردند تا در منطقه آشوب به پا کنند. در اثر اجرای این نقشه ارتش‌های لیبی، سوریه، عراق و مصر از کار افتاد و اسرائیل در حاشیه امن قرار گرفت.

نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی همچنین تصریح کرد: علاوه بر این آمریکا اسلحه‌های خود را به کشورهای منطقه فروخت و سرمایه‌های جهان اسلام را از بین برد. با این وجود چالش دیگر جهان اسلام ترویج سه اسلام بدلی تکفیری، سکولاری و اسلام شیعه افراطی است که بزرگ‌ترین خطر برای جهان شیعه همین اسلام شیعه افراطی است که به اهل سنت توهین می‌کند و با رفتارهایی مثل عزاداری‌های نامناسب چهره شیعه را در جهان اسلام مخدوش می‌کند. وقتی پرچم شیعه در لبنان، غزه و سایر کشورهای اسلامی بلند شده چه اصراری به عزاداری خشن است.

سعیدی ادامه داد: ما در کشور با چالش‌های دیگری هم مواجه هستیم. اکنون دو تفکر عقلانیت دینی و عقلانیت ابزاری در پنج حوزه سیاست خارجی، فرهنگ، ولایت فقیه، اقتصاد و اداره کشور با هم تفاوت‌هایی را دارند.

وی خاطرنشان کرد: دیدگاه عقلانیت ابزاری، ولایت فقیه را در چارچوب قانون اساسی دیده و آن را ناشی از صندوق‌های رای می‌داند اما در عقلانیت دینی مشروعیت ولی فقیه ناشی از ذات باری‌تعالی بوده و خداوند منشاء اختیارات ولی فقیه است. در سیاست خارجی نیز یکی می‌گوید باید با کدخدا مشکلات خود را حل کنیم اما رهبری می‌گوید باید ما به درون نگاه کنیم.

نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی افزود: در دیدگاه عقلانیت ابزاری مطرح می‌شود که باید ما از اصول خود کوتاه بیاییم و در کنار آمریکا قرار بگیریم زیرا آمریکا از اصول خود کوتاه نمی‌آید. در حالیکه ما نمی‌توانیم از اصول خود کوتاه بیاییم. تفاوت در این دیدگاه‌ها همچنین در حوزه منطقه‌ای نیز وجود دارد. یک دیدگاه می‌گوید تا کی باید برای فلسطین هزینه کنیم اما دیدگاه دیگر می‌گوید ما راهی غیر از مقاومت نداریم.

سعیدی همچنین با اشاره به تفاوت این دو دیدگاه در حوزه فرهنگ، خاطرنشان کرد: در مسائل فرهنگی مسائل مربوط به رسانه‌ها، ماهواره‌ها و شبکه‌های اجتماعی مطرح می‌شود. در این حوزه این سوال مطرح می‌شود که آیا نیروی انتظامی مسئولیت در مقابل منکرات دارد یا خیر؟ در بخش اقتصادی نیز دیدگاه عقلانیت ابزاری معتقد است باید در قالب صندوق بین‌المللی پول و بانک جهانی مشکلات خود را حل کنیم.

وی با اشاره به پنجمین حوزه تفاوت دیدگاه عقلانیت دینی و عقلانیت ابزاری در بخش اداره کشور، افزود: در حوزه تیم اداری کشور و در پست‌های کلیدی ما نمی‌توانیم از افرادی که باوری به جمهوری اسلامی ندارند در وزارتخانه‌های مهم مثل وزارت علوم یا ارشاد استفاده کنیم. تیم اداره کشور باید متدین و وفادار به انقلاب و اسلام باشد.

به گزارش ایسنا، نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در بخش اول سخنان خود با اشاره به اینکه روح انسان هم مانند جسم بیمار می‌شود، گفت: بیماری جسم و نفس دارای اشتراکاتی هستند. هر دوی این بیماری‌ها مسری هستند که البته طول درمان دارند و قابل درمان هستند.

سعیدی همچنین با بیان اینکه عقیدتی سیاسی در سپاه وظیفه دارد بیماری‌های روح و نفس را درمان کند، خاطرنشان کرد: غرور، تکبر، خودبزرگ‌بینی، حسد بخشی از این بیماری‌ها هستند. ما باید تلاش کنیم تا این بیماری‌ها درمان شود البته به جز عقیدتی سیاسی فرماندهی، خانواده‌ها و محیط اداری هم در درمان این بیماری‌ها نقش دارند. ما سه حریم شرع، عرف و سازمان داریم که باید این حریم‌ها را حفظ کنیم.

وی همچنین با اشاره به اینکه پاسداران الگو هستند بنابراین باید مراقب رفتار خود باشند، خاطرنشان کرد: معنویت، تقوا و مهارت در عقیدتی سیاسی بسیار مهم است. پاسداران جوان سرمایه ما محسوب می‌شوند و باید به فکر تربیت آنها باشیم.

نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در پایان با بیان اینکه بیماری روح برخلاف بیماری جسم در این دنیا قابل حس نیست، افزود: گاهی فرزندان ما در مدارس به خوبی تربیت می‌شوند اما پس از ورود به مقطع دانشگاه افکار و رفتار آنها تغییر می‌کند بنابراین باید در تمام مقاطع مراقب فرزندان خود باشیم.

انتهای پیام

کد N812958