با گذشت 100 روز از پادشاهی ملک سلمان؛

انتقاد عفو بین‌الملل از کارنامه سیاه شاه عربستان در زمینه حقوق بشر

سیاسی

با گذشت 100 روز از نشستن ملک سلمان بر تخت پادشاهی عربستان، عفو بین‌الملل در بیاینه‌ای ضمن انتقاد از عدم بهبود اوضاع حقوق بشر در این کشور ابراز تاسف کرد که پادشاه عربستان اقداماتی برای بهبود کارنامه هولناک حقوق بشر در این کشور اتخاذ نکرده است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از پایگاه خبری المنار لبنان، فیلیپ لوتر، مدیر امور خاورمیانه و شمال آفریقا در عفو بین‌الملل گفت: ملک سلمان بن عبدالعزیز، پادشاه عربستان به جای اتخاذ اقدامات مناسب برای بهبود کارنامه هولناک این کشور در زمینه حقوق بشر به سرکوب مخالفان دولت و فعالان سیاسی ادامه داده طوری که تنها در چند ماه اول پادشاهی وی، عربستان شاهد موج بی‌سابقه‌ اعدام‌ها بوده است.

عفو بین‌الملل اعلام کرد به محض اینکه ملک سلمان برتخت پادشاهی عربستان نشست، این سازمان پیشنهادهای مهمی را در زمینه حقوق بشر برای وی فرستاده و خواهان آزادی ده‌ها زندانی مدافع حقوق بشر شده اما تاکنون جوابی دریافت نکرده است.

عفو بین‌الملل در بیانیه خود اعلام کرد که پس از گذشت حدود 100 روز از پادشاهی ملک سلمان فرصت پیشرفت در زمینه حقوق بشر در عربستان به هیچ وجه به دست نیامده است.

انتهای پیام

کد N812842