سفر مقام‌های فلسطینی به سوریه با محوریت اردوگاه یرموک

مقام‌های فلسطینی برای دومین بار طی یک ماه گذشته از اردوگاه آوارگان فلسطینی در سوریه بازدید کردند تا در رابطه با تلاش‌ها برای حفاظت از آوارگان یرموک گفت‌وگو کنند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری فرانسه، هیاتی به ریاست "زکریا الاقا" از مقام‌های سازمان آزادی بخش فلسطین با فیصل مقداد، معاون وزیر خارجه سوریه و کیندا شامات، وزیر امور اجتماعی این کشور دیدار کرد. مذاکرات بر روی بی‌طرف نگه داشتن کمپ یرموک متمرکز بود تا بتوان آن را از درگیری‌های سوریه دور نگه داشت.

گفت‌وگوها همچنین بر روی احتمال اخراج تمام افراد مسلح از کمپ یرموک و لزوم ارسال مواد غذایی برای ساکنان اردوگاه یرموک و شهروندانی که به این کمپ پناه برده‌اند، متمرکز بود.

یرموک واقع در جنوب دمشق محل استقرار حدود 160 هزار تن از شهروندان سوریه و فلسطین بود که طی ماه‌های اخیر زیر حملات شبه نظامیان و درگیری آنها با نیروهای دولتی متحمل خسارات بسیاری شده، روند ارسال کمک‌های بشردوستانه با اخلال مواجه شده و به نوعی می‌توان گفت که یرموک به محلی غیرقابل اسکان تبدیل شده است.

ماه گذشته تروریست‌های بسیاری وابسته به داعش به این منطقه هجوم آوردند و در مواجهه با نیروهای دولتی به جنوب غرب دمشق رانده شدند.

به گفته یکی از مقام‌های فلسطینی سکنه اردوگاه یرموک به 7000 تن کاهش یافته است و هزاران تن از مردمی که از دست کشتار داعش فرار کرده بودند هم اکنون در دمشق پناه گرفته‌اند.

انتهای پیام

کد N812743