راشاتودی خبر داد:

طرح بازبینی توافق هسته‌ای شامل به رسمیت شناختن اسرائیل نیست

سیاسی

همزمان با نزدیک شدن به زمان انجام رای گیری کنگره امریکا در مورد طرح بازبینی توافق هسته ای ایران، افراد مطلع از این طرح اعلام کردند که مصوبه احتمالی ایران را ملزم به رسمیت شناختن اسرائیل نمی کند.

به گزارش خبرگزاری مهر، در حالیکه از مدت ها پیش هواداران رژیم صهیونیستی در آمریکا بر کاخ سفید فشار می آورند که به رسمیت شناختن اسرائیل از سوی ایران یکی از پیش شرط های توافق هسته ای با تهران باشد و تلاش می شد که این موضوع به عنوان یک متمم به طرح بازبینی توافق هسته ای ایران اضافه شود، گویا این متمم به طور کلی حذف شده و طرحی که قرار است فردا پنجشنبه در سنا به رای گذاشته شود شامل این بند نیست. 

راشاتودی در این رابطه می نویسد: در حالیکه بحث در سنای آمریکا درباره طرحی که نظارت کنگره را بر توافق هسته ای ایران افزایش می دهد ادامه دارد، رهبران جمهوریخواهان خود را آماده رای دادن به طرحی می کنند که ایران را ملزم به به رسمیت شناختن اسرائیل به عنوان یک کشور یهودی نمی کند. 

طرح به رسمیت شناختن رژیم صهیونیستی متممی بود که از سوی سناتور «مارکو روبیو» یکی از نامزدهای حزب جمهوریخواه برای انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۱۶، پیشنهاد شده بود. 

البته پیشتر کاخ سفید اعلام کرده بود که مرتبط کردن موجودیت اسرائیل به مذاکرات هسته ای ایران امری بی ربط است. 

در همین رابطه سی ان ان نیز امروز در گزارشی نوشت: مک کانل (سناتور میچ مک کانل رهبر اکثریت سنا) برای ساکت کردن «روبیو» و «کاتن» در مورد طرح بازبینی توافق هسته ای ایران تلاش می کند.