دفاع بلر از ایهود المرت در پرونده فساد

رژيم صهيونيستي

نخست‌وزیر سابق انگلیس که به عنوان شاهد در پرونده فساد ایهود المرت شهادت داد، در مقام دفاع از وی برآمد.

نخست‌وزیر سابق انگلیس که به عنوان شاهد در پرونده فساد ایهود المرت شهادت داد، در مقام دفاع از وی برآمد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) به نقل از پایگاه خبری شبکه راشاتودی، "ایهود المرت"، نخست‌وزیر پیشین رژیم صهیونیستی در ماه مارس بار دیگر دادگاهی و به دریافت 600 هزار دلار پول نقد بین سال‌های 1993 و 2002 از "موریس تالانسکی" که یک تاجر آمریکایی است، متهم شد.

دادستان‌های اسرائیلی برای وی درخواست حبس بین هشت تا 18 ماه کرده بودند. تیم وکلای مدافع المرت با آوردن شاهدانی از جمله "تونی بلر"، نخست‌وزیر پیشین انگلیس و "مئیر داگان"، رئیس سابق موساد از موکلشان دفاع کردند.

بلر در نامه‌ای خطاب به دادگاه عالی رژیم صهیونیستی مدعی شد که تلاش‌های المرت برای برقراری صلح در خاورمیانه باید مورد ستایش قرار بگیرد. وی افزود: روابط فراتر از رابطه میان سران دولت‌ها بود و برپایه دوستی و اعتماد و درک نیازها و حساسیت‌های طرف مقابل شکل گرفته بود. رئیس سابق موساد هم در نامه خود تاکید کرد که المرت "نخست‌وزیری استثنایی" بود که تصمیمات شجاعانه بسیاری اتخاذ کرد که به ارتقای امنیت انجامید.

المرت در جلسه دادگاه خطاب به قضات گفت: من باید به نوه‌ام که چیزهای بدی در رابطه با من از زبان دوستانش می‌شنود، چه بگویم؟! مجازات واقعی، خجالتی است که به من می‌دهید.

قرار است دادگاه حکم خود را طی سه هفته آتی اعلام کند. المرت هم‌اکنون با شش سال حبس دیگر در یک پرونده جداگانه حکم زندان دارد.

انتهای پیام

کد N812661