با حضور مقامات عالیرتبه دو کشور

رایزنی فرهنگی عراق در ایران افتتاح می‌شود

ايران,ايران و عراق

رایزنی فرهنگی عراق در ایران، بعد از ظهر روز پنج‌شنبه 17 اردیبهشت، با حضور مسئولان عالیرتبه دو کشور، سفرای کشورهای اسلامی و نمایندگان سازمان‌های بین‌المللی در تهران، افتتاح می‌شود.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) رایزنی فرهنگی عراق، به عنوان تنها نمایندگی فرهنگی یک کشور عربی در ایران، با حضور فریاد رواندزی، وزیر فرهنگ عراق، محسن رضایی، دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام، ابوذر ابراهیمی‌ترکمان، رییس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، خانم انتصار الداوودی کاردار عراق در تهران و مظفر الربیعی، رایزن فرهنگی عراق در ایران، سفرای کشورهای اسلامی و نمایندگان سازمان‌های بین‌المللی مستقر در تهران، ساعت 17روز پنج‌شنبه، افتتاح می‌شود.

رایزنی فرهنگی عراق در ایران با سخنرانی مقامات عالیرتبه دو کشور و اجرای برنامه‌های هنری عراق، افتتاح رسمی می‌شود.

این مراسم روز جمعه 18 اردیبهشت، با اجرای برنامه‌های هنری و نمایش فیلم‌های عراقی، با حضور چهره‌های فرهنگی و هنری دو کشور، ادامه می‌یابد.

محل رایزنی فرهنگی عراق در ایران، با عنوان «المرکز الثقافی العراقی» در تهران، خیابان شهید بهشتی، واقع شده است.

تأسیس رایزنی فرهنگی عراق در ایران، در راستای گسترش روابط سیاسی و فرهنگی و با هدف ارتباط بیش از پیش فرهیختگان و اصحاب فرهنگ دو کشور، صورت می‌گیرد.

فریاد رواندزی، وزیر فرهنگ عراق، به دعوت علی جنتی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، به منظور عقد تفاهم‌نامه فرهنگی بین ایران و عراق، ملاقات با مسئولان عالی رتبه کشورمان، حضور در بیست‌وهشتمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران و افتتاح رایزنی فرهنگی عراق، به ایران سفر کرده است.

جمهوری اسلامی ایران در عراق دارای رایزنی فرهنگی در بغداد است.

انتهای پیام

کد N812169