انصارالله یمن: لحظه تاریخی سیلی محکم به صورت آل سعود فرا رسیده است

یمن

رئیس شورای سیاسی جنبش انصارالله با اشاره به اینکه گذشت 40 روز از جنگ علیه یمن مشروعیت دینی، انسانی و اخلاقی دفاع مردم یمن از خود را نشان می‌دهد، گفت: لحظه تاریخی ایجاد حیثیت مردم عزیز یمن و سیلی محکم به صورت آل سعود فرا رسیده است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از پایگاه خبری النشره لبنان، صالح الصماد، رئیس شورای سیاسی جنبش انصارالله گفت: تجاوز نظامی عربستان باعث خواهد شد یمنی‌ها موضعگیری‌های قوی و سختی در برابر رژیم آل سعود اتخاذ کنند و این رژیم پیامدهای این جنون جنگی خود را خواهد دید.

الصماد در ادامه اظهار داشت: حوادث بسیاری رخ داد و نقاب‌های زیادی کنار رفته است و جهانیان با چهره زشت این جنگ و جنایات و اهداف پست آن آشنا شده‌اند.

وی ادامه داد: اگر واقعا ایران در یمن نفوذ داشت و در تصمیم‌گیری‌های یمن دخالت داشت 40 روز جنگ فرصت تاریخی خوبی برای انتقام گیری از آل سعود بود ولی این اتفاق نیفتاد و ما می‌بینیم که یمن کشوری مستقل است همچنین اگر مردم یمن آنگونه ادعا می‌شود تهدیدی برای امنیت عربستان و کشورهای عرب حوزه خلیج فارس بودند نشانه‌های این تهدید طی 40 روز گذشته آشکار شده بود.

رئیس شورای سیاسی جنبش انصارالله گفت: پس از آنکه پایگاه‌های آمریکا و آل سعود به دست ارتش، نیروهای امنیتی و کمیته‌های مردمی سقوط کردند و دیگر آمریکایی‌ها امکان استفاده از این برگ برنده را از دست دادند و تلاش کردند آل سعود را برای دخالت جهت نجات اعضای باقیمانده این پایگاه‌ها و گروه تروریستی داعش تحت فشار بگذارند به ویژه که بیشتر اعضای القاعده از اتباع عربستانی هستند و هرگونه برقراری ثبات و آرامش در یمن این نیروها را به بازگشت به عربستان ترغیب می‌کند و این مساله رژیم آل سعود را می‌ترساند.

این رهبر انصارالله ادامه داد: هراس آل سعود از بازگشت اعضای القاعده به خاک عربستان این کشور را بر آن داشت با هدف قرار دادن مراکز امنیتی و نظامی، آشوبی در این کشور ایجاد کند و همزمان با حمایت شدید از القاعده برای تبدیل یمن به محیطی امن برای خود این رژیم را از تبعات القاعده نجات داده و یمن را توسط این گروه تخریب کرده و طرح آزادی خواهانه این کشور در مخالفت با سلطه آمریکا و عربستان را خنثی سازد.

این مقام انصارالله گفت: آل سعود یمن را جزئی از مناطق تحت تصرف خود تلقی می‌کند، ما خود دیدیم که آل سعود و وابستگان آن پرچم یمن را لگدمال کرده و شعارهای آنها در مورد ملی‌گرایی تنها پیش زمینه‌ای برای تجاوز عربستان، آمریکا و رژیم صهیونیستی به این کشور است.

انتهای پیام

کد N812151