نماینده بناب:

برخی از ترس رد صلاحیت، جرات ورود به موضوع دریاچه ارومیه را ندارند

سیاسی

نماینده مردم بناب در مجلس از سیاسی کاری در موضوع دریاچه ارومیه انتقاد کرد.

نماینده مردم بناب در مجلس از سیاسی کاری در موضوع دریاچه ارومیه انتقاد کرد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه آذربایجان شرقی، حجت الاسلام محمد باقری در کرسی آزاد اندیشی احیای دریاچه ارومیه که با حضور نماینده ویژه رئیس جمهور، مدیران محلی و استانی و نمایندگان تشکل های غیردولتی در دانشگاه بناب برگزار شد، گفت: نباید از ابتدا موضوع دریاچه ارومیه را سیاسی می کردند چون خیلی از علاقمندان و دلسوزان به احیای دریاچه از ترس رد صلاحیت گزینشی جرات ندارند به این مسئله نزدیک شوند.

وی افزود: مسئولان مربوطه باید مقصرانی را که با انجام کارهای غیرکارشناسی در سال‌های گذشته موجب تشدید بحران دریاچه ارومیه و تحمیل این بلای زیست محیطی و اقتصادی به منطقه شدند شناسایی کنند تا آنها از مردم غذرخواهی کنند و این حق مردم است که مقصران را بشناسند.

باقری اظهار کرد: بالاخره دریاچه ارومیه با هزینه چند هزار میلیاردی احیا خواهد شد اما انجام کارهای غیرکارشناسی و غیر علمی در این موضوع جایز نیست.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با طرح این سوال از دبیر ستاد احیای دریاچه ارومیه که چرا شش دانشگاه دولتی استان آذربایجان شرقی در طرح احیا نامحرم هستند، گفت: دانشگاه صنعتی شریف محترم است اما حداقل دانشگاه تبریز قدمت بیشتری از آن دارد و از لحاظ میدانی هم به دریاچه نزدیک‌تر است.

وی گفت: هر مسئولی که در زمینه احیای دریاچه ارومیه وظایف محوله خود را به خوبی انجام ندهد در پایان سال باید از مردم غذرخواهی کند.

وی بر توقف افزایش سطح زیر کشت محصولات کشاورزی در حاشیه دریاچه ارومیه جهت کمک به طرح احیا تاکید کرد وگفت: همانطور که انرژی هسته ای حق مسلم ماست، احیای دریاچه ارومیه هم حق مسلم ماست و انصاف نیست با اجرای برخی طرح های غیرضروری و فرعی در کشور آینده این دریاچه به خطر بیافتد.

باقری در بخش پایانی سخنان خود تاکید کرد: مسئولان ستاد احیای دریاچه ارومیه باید هر ماه به مردم گزارش دهند که اعتبار هنگفت اختصاص یافته برای این ستاد به چه میزان جذب شده و در کجاها صرف شده است.

انتهای پیام

کد N812046