با افشای شروط عبدالله صالح برای خروج از کشور؛

وزیر خارجه دولت مستعفی یمن: هیچ نیروی خارجی در کشور وجود ندارد

سیاسی

ریاض یاسین از شروط صالح برای خروج از یمن، اسامی چهره‌های سیاسی که با هادی در ارتباط هستند و هویت نیروهای ویژه‌ای که با حوثی‌ها در یمن می‌جنگند، سخن گفت.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) به نقل از سایت شبکه ارم، ریاض یاسین، وزیر خارجه دولت مستعفی یمن در مصاحبه‌ای اعلام کرد که علی عبدالله صالح، رئیس‌جمهور پیشین یمن هنوز تمایل به خروج از کشور را دارد اما شروط وی از سوی کشورهای حوزه خلیج فارس پذیرفته نشد. صالح شرط گذاشته بود در صورتی که صدها تن از هوادارانش به همراه او بتوانند از کشور خارج شوند و در خارج یمن زندگی خوب و مرفهی داشته باشند، از یمن خارج می‌شود.

یاسین در واکنش به شروط صالح، وی را فردی طماع خواند که پول زیادی درخواست می‌کند و می‌خواهد تعداد زیادی از هوادارانش همراه او باشند.

وزیر خارجه دولت مستعفی یمن درباره هویت نیروهای ویژه‌ای که با حوثی‌ها در نبرد هستند، گفت: اینها نیروهایی یمنی هستند که حدود دو هفته قبل، پس از آموزش دوباره در کشورهای عربی حوزه خلیج فارس در یمن مستقر شده‌اند و نیروهای خارجی نیستند.

لباس فرم و مهمات این نیروها باعث شد گزارش‌هایی در شبکه‌های مختلف خبری منتشر شود مبنی بر اینکه ائتلاف عربی به رهبری عربستان چند هفته پس از حملات هوایی علیه یمن و یگان‌های ارتش وابسته به صالح، نیروهای زمینی را به یمن اعزام کرده است.

وی تاکید کرد: اینها گروهی از نیروهای یمنی هستند که ما آنها را پس از آموزش به یمن اعزام کردیم. در حال حاضر تعداد بیشتری را آموزش می‌دهیم و به زودی می‌فرستیم.

این مقام دولت مستعفی یمن ادامه داد: تعدادی از چهره‌های برجسته حزب کنگره مردمی وابسته به صالح وارد ریاض شده و بیعت خود را با دولت هادی اعلام کرده‌اند که از جمله آنها می‌توان به احمد بن داغر، وزیر پیشین ارتباطات، محمد شایف یکی از رهبران قبیله بکیل، سلطان البرکانی دبیرکل پیشین حزب کنگره مردمی و عبدالقادر هلال شهردار پیشین صنعاء اشاره کرد.

وی افزود: تعداد دیگری از طرفداران صالح هم از یمن گریخته‌اند اما به ریاض نیامده‌اند. از جمله یحیی الراعی، رئیس پارلمان که در تماس تلفنی با هادی حمایت خود را اعلام کردند.

انتهای پیام

کد N812045