با صدور بیانیه ای تاکید شد:

یازدهمین اجتماع مدافعان حرم تبلور شعار «لبیک یا حسین» بود

سیاسی

برگزار کنندگان یازدهمین اجتماع بزرگ مدافعان حرم شب گذشته با صدور بیانیه ای تاکید کردند: اجتماع مدافعان حرم، همایش غیرت، سکوت و مظلومیت و همنشینی ایرانیان، افغانیان، لبنانیان، عراقیان و سوریان بود.

به گزارش خبرگزاری مهر یازدهمین اجتماعِ مدافعان حرم همراه با «پاسداشت شهدای افغان مدافع حرم» در سالروز وفات حضرت زینب(س) شب گذشته (دوشنبه ۱۴) در مهدیه تهران برگزار شد، در این مراسم که خانواده‌های شهدا، شخصیت‌های لشگری و کشوری حضور داشتند، حجت‌الاسلام سیدابراهیم رئیسی دادستان کل کشور به سخنرانی پرداخت و مداحان اهل بیت عصمت و طهارت(ع) از جمله سیدمهدی میرداماد و عبدالرضا هلالی به مرثیه‌سرایی و نوحه‌خوانی در مدح و منقبت اهل بیت(ع) پرداختند، در پایان این مراسم بیانیه یازدهمین اجتماع بزرگ مدافعان حرم منتشر شد.

در بخشی از این بیانیه آمده است: در شام وفات عقیله بنی‌هاشم(س)، جوانان و پیران دلداده حضرت اباعبدالله الحسین(ع) جمع شده‌اند تا در مهدیه شهر تهران، به امام زمان خویش(عج) مراتب ولایت‌مداری و آمادگی خویش را در در دفاع از عقاید و مقدسات شیعه عرضه دارند، ۱۰ اجتماع بزرگ مدافعان حرم، یک به یک، تبلور شعار «لبیک یا حسین» و «هیهات منا الذله» بوده  است و اینک در یازدهمین اجتماع بزرگ مدافعان حرم، گوشه‌ای دیگر از باغ حمیت و مردانگی نشانه گرفته شده است؛ «پاسداشت شهدای افغان مدافع حرم».

این بیانیه می‌افزاید: یازدهمین اجتماع بزرگ مدافعان حرم، همایش غیرت و سکوت و مظلومیت است، گردهمایی محبان و مدافعان؛ همنشینی ایرانیان و افغانستانیان و لبنانیان و عراقیان و سوریان؛ همدلی برادران و خواهرانی فراتر از مرزها و جغرافیا، در یازدهمین اجتماع بزرگ مدافعان حرم، به تماشای بزرگی مجاهدت ملت مظلومی نشسته‌ایم که خود رنجور چکمه‌های استکبار جهانی و ارتجاع منطقه‌ای است، پاره تنی که خود مجروح قساوت‌ها و جهالت‌های مزدوران دلارهای نفتی آل‌سعود است اما با دیدن حمله به اسلام ناب محمدی در گوشه‌ای دیگر از جهان، تاب ماندن نیافته و رخت جهاد بر تن کرده و به جبهه‌های دفاع از حرم‌های اهل‌بیت(ع) شتافته‌اند.

در پایان این بیانیه آمده است: در چنین زمانه‌ای، به پا خاستن مردانی و زنانی از میان ملت افغانستان و کمر همت بستن‌شان برای دفاع از حرم‌های اهل‌بیت(ع)، سراسر نور افزون بر نور است. غیرت افزون بر عزت، جهاد افزون بر محبت و... و. ، یازدهمین اجتماع بزرگ مدافعان حرم بهانه‌ای برای ما است تا بوی خوش بهشتی این شهیدان افغانستانی را استشمام کنیم و «یا لیتنا کنا معکم» گویان بر سر و سینه بکوبیم و از خداوند سبحان بخواهیم به حق همین ماه شریف، عاقبت ما را خیر گرداند و شهادت در راه خود را روزی ما فرماید.