انصارالله یمن دولت فوق‌العاده تشکیل می‌دهد

ایرنا نوشت:

منابع جنبش انصار الله یمن اعلام کرد: این جنبش به دلیل تداوم تجاوز عربستان به مواضع خود و نیروهای طرفدار علی عبدالله صالح رئیس جمهوری سابق یمن، درصدد تشکیل دولت فوق العاده است.

به گزارش پایگاه خبری یمن الان ، محمد علی الحوثی رئیس کمیته عالی انقلابی وابسته به انصار الله گفت: این جنبش در حال برگزاری مشاوره با احزاب متعدد برای تشکیل دولت فوق العاده است.

محمد علی الحوثی که به موجب قعطنامه انقلابی قانون اساسی جنبش انصار الله که در ژانویه ( دی) 2015 صادر شد حاکم فعلی یمن است افزود: دولت فوق العاده مسئول برداشتن گام های مثبت برای مدیریت بحران وجبهه داخلی همچنین مقابله با تجاوز خارجی وپیامدهای آن خواهد بود.

برخی رسانه ها معتقدند جنبش انصار الله با انتقاد های زیادی در خصوص تاخیر در تشکیل دولت وموسساتی برای پر کردن خلاء مدیریت بحران مواجه است.

محمد علی الحوثی درباره تاخیر در تشکیل شورای ملی ودولت بیانیه قانون اساسی گفت: جنبش انصار الله به شدت تمایل به مشارکت وعدم تکروی در حکومت دارد ومنتظر توافق است .

وی افزود :پیش از این جنبش انصار الله با جمال بن عمر فرستاده سازمان ملل به یمن درباره تشکیل شورای ملی وتشکیل دولت وموسسات وابسته به آن به توافق رسیده است وما در حال حاضر با همه احزاب ونیروهای ملی از جمله کنگره مردمی سراسری برای اجرای توافق ها در حال گفت وگو هستیم.

جنبش انصار الله، جنبشی انقلابی در یمن است که به دنبال تحقق خواسته های مردم، مبارزه با فساد و جلوگیری از تجزیه این کشور است.

جنگنده های 9 کشور عربی از جمله کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس (به جز عمان) و آمریکا از ششم فروردین تاکنون، جنگنده های ارتش عربستان را در تجاوز هوایی به یمن همراهی می کنند.

در حملات وحشیانه هوایی عربستان و همپیمانانش به یمن، تاکنون بیش از سه هزار غیرنظامی کشته و هزاران نفر دیگر مجروح شده اند .

52261

کد N811771