بنی گانتس: مساجد، مهدکودک‌ها و خانه‌ها در غزه و لبنان را هدف می‌گیریم

سیاسی

رئیس سابق ستاد مشترک اسرائیل با اعلام اینکه برای این رژیم هیچ هدفی در غزه و روستاهای تحت کنترل مقاومت لبنان، منطقه غیر نظامی محسوب نمی‌شود، تاکید کرد که در جنگ بعدی مساجد، مهدکودک‌ها و خانه‌های شهروندان را با خاک یکسان خواهند کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از پایگاه اینترنتی النشره لبنان، بنی گانتس، رئیس سابق ستاد مشترک ارتش اسرائیل گفت: درصورتی که وارد یک نبرد جدید با حماس یا حزب‌الله شویم مساجد، مهدکودک‌ها و خانه‌های غیرنظامیان در نوار غزه و روستای الخیام لبنان هدف قرار می‌گیرند چرا که این اماکن به "مراکز پرتاب موشک‌" تبدیل شده‌اند و امکان مسکونی محسوب نمی‌شوند.

گانتس در خلال سخنان خود در کنفرانسی در قدس اشغالی تحت عنان "انصاف" که یک سازمان اسرائیلی آن را جهت بررسی قوانین جنگ علیه نوار غزه برگزار کرده بود تاکید کرد که "جنگ آینده علیه غزه بدتر از جنگ صخره سخت (تجاوز اخیر رژیم صهیونیستی به غزه) برای این منطقه خواهد بود."

وی در مورد روستای الخیام لبنان که بر دامنه کوه عامل مشرف بر بلندی‌های اشغالی جولان قرار دارد، نیز مدعی شد: در روستای الخیام ده‌ها خانه‌ مسکونی وجود دارد که پر از موشک‌ است و آنجا موشک‌ها و افراد در یک خانه قرار دارند. هر میزان هم که دقت شود آیا کسی هست که بگوید چگونه آنها را از هم تفکیک کنیم؟ به همین خاطر جلوی روی ما هیچ گزینه‌ای جز هدف قرار دادن آنها نیست. نگوید این مسجد است و آن مهدکودک چراکه این مکان‌ها پایگاه‌هایی برای پرتاب موشک هستند.

رئیس سابق ستاد مشترک ارتش اسرائیل ادامه داد: بین موشک‌ها و افراد ساکن این مناطق نمی‌شود جدایی انداخت و راهی جزء هدف قرار دادن همگی آنها نیست. اسرائیل فقط به دنبال دفاع از خود است و دولت لبنان را مسوول اتفاقات که در مرزهای شمالی رخ می‌دهد، می‌داند.

انتهای پیام

کد N811732