زارعی: رتبه‌بندی معلمان موجب پیشرفت‌های علمی می‌شود

معلم

نماینده مردم شهرستانهای بویراحمد و دنا در مجلس شورای اسلامی گفت: شأن و منزلت معلمان باید در همه مراحل حفظ شود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) - منطقه کهگیلویه و بویراحمد غلام محمد زارعی در مراسم تجلیل از معلمان نمونه استان کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به نقش معلمان در پیروزی انقلاب اسلامی افزود: نقش این قشر فرهیخته از جامعه در پیروزی انقلاب اسلامی کمتر از سایر مردم نبود.

وی خاطرنشان کرد: بعد از پیروزی انقلاب اسلامی توجه به امر مهم آموزش مورد توجه قرار گرفت و پیشرفت علمی کشور با سرعت بالایی دنبال شد.

وی با بیان این‌که «نظام اسلامی به امر مهم آموزش توجه و نگاه ویژه‌ای دارد» خاطرنشان کرد: معلمان دغدغه‌های مالی و اقتصادی فراوانی دارند که تلاش دولت رفع این دغدغه‌ها و نگرانی‌هاست.

نماینده مردم شهرستان‌های بویراحمد و دنا در مجلس با بیان این‌که «شأن و منزلت معلمان باید در همه مراحل حفظ شود»، تصریح کرد: منزلت معلم نباید منحصر به یک روز یا هفته خاص باشد بلکه همواره معلمان باید مورد تکریم قرار گیرند.

وی با اشاره به رشد چشم‌گیر بودجه آموزش و پرورش ادامه داد: سال گذشته بودجه کشور ۱۱ درصد افزایش داشت اما بودجه آموزش و پرورش ۲۶ درصد یافت که این نشانگر توجه به نظام تعلیم و تربیت است. بودجه آموزش و پرورش در سال جاری نیز ۲۳درصد بوده است که جهت‌گیری دولت تبیین مسائل معیشتی و حل دغدغه‌های معلمان است.

وی به رتبه‌بندی معلمان اشاره و اظهار کرد: رتبه‌بندی معلمان سال گذشته با امضاء نمایندگان مجلس به تصویب رسید که ارتقاء شاخص‌ها، حرفه‌ای شدن تعلیم و تربیت، ابتکار، نوآوری و پاسخ به نیاز‌ها از موارد مهم رتبه‌بندی معلمان است. رتبه‌بندی معلمان موجب پیشرفت فضای علمی و آموزشی در جامعه می‌شود.

این نماینده مجلس افزود: توجه به استخدام فرزندان بازنشستگان آموزش و پرورش از دیگر اقدامات مهم و خوب دولت است که در آزمون استخدامی فرزندان بازنشستگان در اولویت قرار دارند.

انتهای پیام

کد N811533