افشاگری‌های جدید "مجتهد" از نهان‌خانه آل‌سعود

خاندان حاکم در عربستان

فعال اینترنتی که با نام "مجتهد" شناخته می‌شود جزئیات تازه‌ای از مسائل پشت پرده خاندان حاکم در عربستان منتشر کرد که به تغییرات اخیر در هرم قدرت سعودی‌ها مربوط می‌شود.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) به نقل از پایگاه اینترنتی المسله، مجتهد یک فعال اینترنتی است که مطالب او در توییر درباره مسائل پشت پرده سعودی‌ها به دلیل دقت و تحقق بسیاری از آنها، طرفداران زیادی دارد. در تازه‌ترین افشاگری این فرد آمده است که سلمان بن عبدالعزیز، پادشاه عربستان دستور داده تا 10 میلیارد ریال سعودی به مقرن بن عبدالعزیز، ولیعهد سابق و برادر ناتنی‌اش داده شود تا او از ولیعهدی کنار بکشد و اعتراضی نکند.

مجتهد می‌گوید: باید این حقیقت را عنوان کرد که خود مقرن خواهان این مبلغ نشد تا از ولیعهدی کنار بکشد یا نسبت به عزلش از این پست سکوت اختیار کند. این مبلغ به پیشنهاد محمد بن سلمان پسر پادشاه عربستان که برای رسیدن به بالاترین مکان در هرم قدرت در عربستان تلاش می‌کند به مقرن داده شد.

پیشتر مجتهد اعلام کرده بود که دفتر پادشاهی یک ماه پیش از عزل و نصب‌های جدید به هر عضو از هیات علمای ارشد عربستان 20 میلیون ریال اعطا کرده و به صورت شفاهی به آنها اعلام شد که این مبلغ از سوی محمد بن سلمان است که هدف از این اقدام حمایت آنها در آینده از او بوده است.

از سوی دیگر این وبلاگ‌نویس فاش کرد که اطرافیان محمد بن سلمان می‌گویند که او 100 هزار صفحه را در توییتر خریداری کرده است و تعداد زیادی از نیروهای دولتی را برای راه‌اندازی این حساب‌ها به کار گماشته تا او را تبلیغ کنند.
کد N811435