اعتراض جالب مردم قطیف به روزنامه «الیوم» عربستان

سیاسی

اهالی استان قطیف، با دور ریختن نسخه های روزنامه «اليوم» در اعتراض به اهانت های این روزنامه، مراتب انزجار خود را از سیاست های آل سعود به ویژه در فضای مجازی اعلام کردند.

به گزارش مهر، شبکه ماهواره اي «نباء» که توسط مخالفان آل سعود اداره می شود در گزارشي نوشت: مردم منطقه شرقیه در اعتراض به روزنامه «اليوم»، بسته های اين روزنامه را به سطل زباله ریختند.
اهالي خشمگین قطیف در اعتراض خود عنوان کردند که این نشريه مطالب اهانت آمیزی علیه شیعیان منتشر کرده و نباید در منطقه شرقیه فعالیت رسانه ای داشته باشد. اخیرا روزنامه «الیوم»، شیعیان یمن و عراق را مورد تمسخر قرار داده و مدعی شده که آل سعود با نفوذ ايران كه آن را «نفوذ صفوي ها» ناميد، در منطقه مبارزه خواهد کرد.
اين روزنامه عربستانی، پیشتر هم مقاله ای ضد شیعی به قلم «ناصر قفاری» با عنوان «بازگشت تهاجم داخلی» منتشر کرد. در بخشی از این مقاله آمده بود: امت در تاریخ خود کینه درونی را تجربه کرده و از آثار آن رنج برده است.
وی در این مقاله، گستاخانه به جمهوری اسلامی ایران اتهاماتی ناروا وارد کرده است. «ناصر قفاری» از سرشناس ترین مفتي هاي وهابی ضد تشیع است که چندین کتاب آکنده از اکاذیب علیه مذهب اهل بیت (علیهم السلام) تالیف و منتشر کرده است.