لاریجانی: اگر غربی‌ها گستاخی کنند در هر سطحی که نیاز داریم غنی‌سازی می‌کنیم

سیاسی

رییس مجلس شورای اسلامی گفت: اگر غربی‌ها در مقابل ملت ما گستاخی کنند ما در هر سطحی که نیاز داشته باشیم و با هر درصد غنی به فراخور نیاز مراکز هسته‌ای‌مان، غنی سازی را انجام خواهیم داد.

رییس مجلس شورای اسلامی گفت: اگر غربی‌ها در مقابل ملت ما گستاخی کنند ما در هر سطحی که نیاز داشته باشیم و با هر درصد غنی به فراخور نیاز مراکز هسته‌ای‌مان، غنی سازی را انجام خواهیم داد.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، علی لاریجانی که در آیین رونمایی از کتاب منظوم زندگی‌نامه حضرت علی (ع) سخن می‌گفت با اشاره به شرایط منطقه گفت: ما در شرایط منطقه‌یی خاصی قرار گرفته‌ایم و از یک طرف گرفتار خوارج زمان و دشمنان امیرالمؤمنین و جنایتکارانی که تندروی را به حد نهایت رسانده‌اند تحت فشار هستیم که یک مصاف جدی با آن‌ها داریم.

وی افزود: قدرت‌های بزرگ و برخی از دولت‌های منطقه‌یی دانسته یا ندانسته این گروه جنایتکار تندرو را اسباب بازی خود کرده و از آن استفاده می‌کنند و اگر این استقامت و پایداری نباشد نمی‌شود آن‌ها را که خوی وحشی‌گری دارند متوقف کرد و نظام جمهوری اسلامی به عنوان یک کشور با مسوولیت‌ با آن‌ها در مصاف است.

رییس قوه مقننه ادامه داد: از طرف دیگر موضوع هسته‌ای به مصافی طولانی و نفس‌گیر تبدیل شده و آن‌ها با استقامت و روحیه جهادی ما دچار مشکل شده‌اند و همواره دست به دغل‌کاری می‌زنند و می‌گویند باید بازرسی‌ها در عالی‌ترین سطح باشد. درحالی‌که این بازرسی‌ها همواره وجود داشته و ملتی که نمی‌خواهد به سلاح هسته‌ای دست یابد و چیزی برای پنهان کردن ندارد به فراخور مصلحت آن را پذیرفته و نیازی به گفتن مسوولان آمریکایی نبوده و باید بدانند که به نفع آن‌هاست که دست از دغل‌کاری بردارند.

او با بیان این که آمریکا و غرب وقتی استقامت ایران را دیدند حق غنی‌سازی را پذیرفتند گفت: آمریکایی‌ها بعد از تحریم‌ها و فشارها وقتی استقامت ایران را دیدند غنی‌سازی را پذیرفتند و حق غنی‌سازی را به ایران دادند و در مورد اورانیوم با غنای 20 درصد نیز ما طبق قواعد بین‌المللی برای راکتور تهران از آن‌ها درخواست اورانیوم 20 درصد را داشتیم و وقتی آن‌ها بدعهدی کردند ما خودمان نیازمان را برآورده کردیم.

لاریجانی تاکید کرد: اگر آن‌ها گستاخی کنند و در مذاکره حرفی بزنند و در درون خود طور دیگری عمل کنند و در مقابل ملت ما بخواهند دغل‌بازی کنند ما به مسیر خود بازمی‌گردیم و مسیر قبلی را ادامه می‌دهیم و امروز هم می‌گویم اگر ما غنی سازی 20 درصد را متوقف کردیم به واسطه این است که به آن نیاز نداشتیم.

این خبر در حال تکمیل شدن است...

کد N811064