دفاع مرکل از همکاری آژانس‌های اطلاعاتی آلمان و آمریکا

صدر اعظم آلمان از آژانس اطلاعاتی این کشور در مقابل اتهاماتی که اخیرا به این آژانس در خصوص زیر پاگذاشتن قوانین به دلیل کمک به آمریکا در جاسوسی علیه مقامات و شرکت‌های اروپایی وارد شده، دفاع کرده و گفت با تحقیقات پارلمانی درباره این اتهامات همکاری کامل خواهد داشت.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، به نقل از خبرگزاری رویترز، آنگلا مرکل، صدر اعظم آلمان در نخستین اظهار نظرهای علنی خود درباره این مساله گفت که همچنان معتقد است، این قابل پذیرش نیست که کشورهای دوست با یکدیگر به جاسوسی علیه یکدیگر بپردازند.

مرکل پیشتر در سال 2013 چنین اظهارنظری را به منظور اعلام نارضایتی خود از استراق سمع تلفن همراهش توسط آژانس امنیت ملی آمریکا مطرح کرده بود.

مرکل امروز(دوشنبه) گفت: آژانس های اطلاعاتی از طرف دیگر برای تضمین امنیت عمومی تلاش می‌کنند و دولت آلمان هر آنچه که بتواند انجام خواهد داد تا تضمین کند آژانس اطلاعاتی آلمان می تواند وظیفه‌اش را انجام دهد.

مرکل همچنین خاطر نشان کرد: البته این مساله که آژانس اطلاعاتی آلمان توانسته به وظایفش در مواجهه با تهدیدات تروریسم بین‌المللی عمل کند در همکاری با دیگر آژانس‌های اطلاعاتی که در درجه اول شامل آژانس امنیت ملی آمریکا می‌شود محقق شده است.

انتهای پیام

کد N811037