پس از فروش 24 جنگنده به قطر

اولاند: فرانسه همواره موضع سرسختانه‌ای را در قبال تهران اتخاذ کرده است

سیاسی

فرانسوا اولاند بدون توجه به ماهیت صلح‌آمیز برنامه هسته‌ای ایران با اعلام این که هرگونه توافق هسته‌ای با ایران باید تضمین کننده دست‌ نیافتن ایران به سلاح هسته‌ای باشد افزود:‌ ما در این زمینه کامل هوشیاریم.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)‌ به نقل از رویترز، فرانسوا اولاند، رییس‌جمهور فرانسه که برای انعقاد قراردادی نظامی مبنی بر فروش 24 فروند جنگنده نظامی فرانسه به قطر به این کشور سفر کرده است در بخشی از اظهارات خود در جمع خبرنگاران درباره مذاکرات هسته‌ای ایران اظهار کرد: پاریس در جریان مذاکرات هسته‌ای شش قدرت جهانی با ایران همواره موضع سرسختانه‌ای را در قبال تهران به عنوان رقیب کشورهای عربی حوزه خلیج فارس اتخاذ کرده است و در واقع این موضوع نشان دهنده آن است که این کشورها می‌توانند به فرانسه اعتماد کنند.

اولاند هم‌چنین مدعی شد:‌ ما هوشیار خواهیم بود که این توافق تضمین کننده دست‌ نیافتن ایران به سلاح هسته‌ای باشد. در واقع به همین دلایل من به کنفرانس (GCC) در قطر دعوت شدم. فرانسه هرگاه نیاز باشد در کنار متحدان خود حضور خواهد داشت.

به گزارش ایسنا،‌ فرانسه یکی از اعضای شورای امنیت سازمان ملل و عضو کشورهای گروه 1+5 همواره در طول مذاکرات هسته‌ای با ایران موضع سرسختانه‌ای را در مورد بازده زمانی توافق و نحوه برداشته شدن تحریم‌های اقتصادی علیه ایران اتخاذ کرده است.

انتهای پیام

کد N811030