معاون وزیر خارجه لهستان در تهران

معاون وزیر خارجه لهستان که به تهران سفر کرده است با قائم مقام وزیر خارجه کشورمان دیدار کرد.

به گزارش خبر آنلاین خانم کاتاژینا کاسپرچیک معاون وزیر امور خارجه لهستان طی سفر رسمی خود به جمهوری اسلامی ایران با مرتضی سرمدی قائم مقام وزارت امور خارجه کشورمان دیدار و گفتگو نمود.

در این دیدار قائم مقام وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران با اشاره به روابط خوب و تاریخی دو کشور ایران و لهستان، عدم وجود نقطه منفی در حافظه روابط دو کشور را برای ترسیم روابط نوین بین تهران و ورشو مهم ارزیابی کرد و آمادگی جمهوری اسلامی ایران برای تقویت روابط دو جانبه در ابعاد مختلف سیاسی، اقتصادی، تجاری، پارلمانی، علمی و فرهنگی را اعلام داشت.

مرتضی سرمدی با اشاره به ظرفیت های زیاد و بالقوه اقتصادی و تجاری دو کشور ایران و لهستان، سطح مناسبات اقتصادی و تجاری فعلی دو کشور را ناچیز خواند  و بر گسترش روابط دو کشور در زمینه های صنعتی، کشاورزی و تکنولوژی های نو تاکید نمود.

 وی ضمن تشریح شرایط پیچیده و حاد حاکم بر منطقه خاورمیانه افزود: هدف جمهوری اسلامی ایران استقرار صلح و ثبات در منطقه از طریق گفتگو و راه های مسالمت آمیز است.

کاتاژینا کاسپرچیک معاون وزارت خارجه لهستان نیز که در راس یک هیات بزرگ متشکل از تجار  و صاحبان سرمایه لهستانی در جمهوری اسلامی ایران بسر می برد، برلزوم افزایش تبادلات سیاسی، اقتصادی و فرهنگی بین دو کشور تاکید ورزید. وی نگاه ورشو به تهران را ویژه، همراه با احترام توصیف کرد و افزود: تجار و صاحبان سرمایه لهستان ایران را برای سرمایه گذاری مستعد و باثبات ارزیابی می کنند.

معاون وزیر خارجه لهستان همچنین با اشاره به پیچیدگی بحران های مهم منطقه ای از جمله بحران یمن، بر راه حل سیاسی برای  برون رفت از این بحران تاکید ورزید.

طرفین در این دیدار بر ادامه رایزنیهای سیاسی منظم و دوره ای معاونین وزرای خارجه دو کشور تاکید کردند. در این سفر معاون وزیر اقتصاد و همچنین معاون پارلمان لهستان، خانم کاسپرچیک را همراهی می نمایند.

49308

کد N810994