فانی در نشست معلمان نمونه کشور:

طرح رتبه‌بندی معلمان با هدف ایجاد انگیزه تصویب شد

سیاسی

وزیر آموزش و پرورش گفت: طرح رتبه‌بندی معلمان با هدف ایجاد انگیزه در معلمان برای ارتقاء توانمندی‌ها، بهره‌دهی و کیفیت آموزش به تصویب هیات دولت رسید.

به گزارش خبرنگار مهر، علی اکبر فانی، وزیر آموزش و پرورش در نشست معلمان نمونه کشور و در دیدار با رئیس مجلس شورای اسلامی برخی از دستاوردها و اقدامات آموزش و پرورش را تشریح کرد.

فانی اظهار داشت: تهیه نقشه راه اجرای سند تحول بنیادین آموزش و پرورش به عنوان یکی از مطالبات مقام معظم رهبری، ایجاد و کارآمد نمودن داروالقرآن‌های کشور به ۶۰۰ واحد، تدوین نظام جامع مشاوره و توسعه مراکز مشاوره خانواده و مشاور تربیتی، ارتقاء سطح بهداشت مدارس، تغذیه سالم، سلامت پایدار و اهتمام به بهداشت دهان و دندان دانش‌آموزان از اقدامات وزارت آموزش و پرورش است.

وی ادامه داد: آغاز تدوین برنامه ۱۰ ساله تامین و بهسازی نیروی انسانی تا افق ۱۴۰۴، توسعه مشارکت‌های مردمی و مشارکت با بخش خصوصی در ارائه خدمات آموزشی و پرورشی به دانش‌آموزان در مدارس غیردولتی به نحوی که افزایش آمار دانش آموزان به ۱۰.۳ درصد از میزان کل دانش‌آموزان رسیده است، از دستاوردهای مهم وزارت آموزش و پرورش است.

فانی تصریح کرد: افزایش پوشش تحصیلی دوره اول از ۸۷ درصد به ۹۴ درصد و دوم متوسطه از ۷۶ به ۸۲ درصد، توسعه رشته های فنی و حرفه‌ای، تصویب طرح رتبه‌بندی معلمان با هدف ایجاد انگیزه در معلمان برای ارتقاء توانمندی‌ها و بهره‌دهی و کیفیت آموزش از اقداماتی است که وزارت آموزش و پرورش در دست اجرا دارد.