سفر تونی بلر به مصر برای بررسی تحولات پرونده صلح خاورمیانه

سیاسی

با هدف رایزنی در خصوص آخرین تحولات پرونده صلح خاورمیانه، فرستاده کمیته چهارجانبه صلح یکشنبه شب تل آویو را به مقصد قاهره ترک کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به گزارش سایت اینترنتی النشره، منابع مصری آگاه اعلام کردند تونی بلر، فرستاده کمیته چهارجانبه صلح خاورمیانه (سازمان ملل، آمریکا، روسیه و اتحادیه اروپا) با پرواز اختصاصی از تل آویو راهی قاهره شد.

این چهارمین سفر بلر به خاورمیانه طی سال‌جاری محسوب می‌شود.

یک مسئول مصری که در مراسم استقبال از بلر حضور داشت، خاطرنشان کرد که وی در جریان این سفر یک روزه با تعدادی از مسئولان مصری درباره آخرین تحولات اوضاع خاورمیانه و به ویژه وضعیت روند صلح خاورمیانه دیدار و گفت‌وگو خواهد کرد.

مذاکرات صلح میان تشکیلات خودگردان فلسطین و رژیم صهیونیستی پس از آنکه به مدت 9 ماه تحت فشارهای آمریکا از سر گرفته شده بود، در پی مخالفت رژیم صهیونیستی با آزادی چهارمین گروه از اسرای قدیمی بازداشت شده در مرحله قبل از امضای توافقنامه اسلو، از ماه آوریل گذشته دوباره به حالت تعلیق درآمد و تشکیلات خودگردان نیز در واکنش به این اقدام رژیم صهیونیستی، درخواست‌های عضویت در 20 معاهده و نهاد بین‌المللی را امضا کرد. نتانیاهو در جریان رقابت‌های انتخاباتی نیز تاکید کرد تا زمانی که وی در راس قدرت حضور داشته باشد، اجازه تشکیل کشور فلسطین را نخواهد داد.

انتهای پیام

کد N810765