دبیر کل حزب موتلفه:

دولت مصرف کالاهای خارجی را بر خود حرام کند/ فساد سم توسعه است

سیاسی

دبیر کل حزب موتلفه با بیان اینکه ما در مبارزه با فساد نیاز به سیاست‌های اعمالی داریم نه اعلامی تاکید کرد: دولت باید کارنامه عمل خود را در مبارزه با فساد به ملت ارائه دهد.

به گزارش خبرگزاری مهر محمدنبی حبیبی دبیر کل حزب موتلفه در پایان نشست دبیران این حزب با اشاره به بیانات مهم مقام معظم رهبری در دیدار با کارگران که فرمودند؛ «کلید حل مشکلات اقتصادی در لوزان، ژنو و نیویورک نیست» اظهار داشت: ما انبوهی از قوانین داریم که اگر عمل شود چرخ تولید در با ظرفیت‌های عظیمی که داریم در داخل بکار خواهد افتاد و از رکود خارج خواهیم شد.
برجسته‌ترین این قوانین اجرای سیاستهای اقتصاد مقاومتی است مسئولان باید از نگاه اصلی به بیرون پرهیز کنند و روی توانایی‌های ملت حساب باز کنند. ما چه به توافق برسیم و چه نرسیم باید دست روی زانوی خود بگذاریم و بایستیم و به هیچ قدرتی در جهان جز خدا اتکا نکنیم.
حبیبی تصریح کرد: دولت باید از خود شروع کند و مصرف کالاهای خارجی را بر خود حرام کند و کنترل شدیدی روی واردات داشته باشد.
وی با اشاره به مسئله مبارزه با فساد بیان داشت: فساد سمّ توسعه و رونق اقتصادی است. دولت باید کارنامه عمل خود را در مبارزه با فساد به ملت ارائه دهد. ما در مبارزه با فساد نیاز به سیاستهای اعمالی داریم نه اعلامی!
وی افزود: پولهای کثیف را باید در رانت‌های دولتی رصد کرد، دولت باید مراقبت کند و جلوی رانت‌ها را بگیرد.
دبیر کل حزب موتلفه اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به کودتا در عربستان واعلام حکومت نظامی در شهرهای سیاهپوست نشین آمریکا تصریح کرد: حکام مستبد عربستان فکر می‌کردند با بمباران‌های کور، اتحاد و انسجام اسلامی در یمن را از بین می‌برند و مقاومت انصارالله را در هم می‌شکنند اما نه تنها این اتفاق نیفتاد بلکه منجر به یک کودتای خاموش در دربار سعودی شد.
وی افزو: امروز در یمن یک کشتار وحشتناک توأم با نسل‌کشی همراه است. امروز منفورترین زمامداران در جهان اسلام حکام عربستان هستند روزی آنها باید در دادگاه‌ امت اسلام پاسخگوی جنایات خود باشند. متأسفانه سازمان ملل در برابر تجاوز خونین عربستان به یمن سکوت کرده است.
حبیبی با تجلیل از شجاعت خلبان ایرانی که کمکهای دارویی ملت ایران را برای مردم یمن به صنعا برده بود اظهار داشت: عربستان با دم شیر بازی می‌کند. صبر ملت و دولت ایران و دیگر مسلمانان هم حدی دارد ما خود را موظف به کمک به محرومان و مظلومان جهان می‌دانیم امروز مظلوم‌ترین ملت در جهان همین مردم مظلوم یمن هستند که هر روز آماج حملات هوایی و بمباران‌های وحشتناک قرار می‌گیرند.
حبیبی در پایان با اشاره به اعلام حکومت نظامی در برخی از شهرهای آمریکا بیان داشت: کاخ سفید برای سرکوب سیاهپوستان اخیراً از ارتش کمک گرفته است. سربازان آمریکایی در بالیتمور، شیکاگو و اوکلند و فرگوسن مردم را سرکوب می‌کنند و اوباما آنها را اوباش می‌داند. این مصداق کامل نقض حقوق بشر در آمریکاست. حکام آمریکا باید در برابر افکار عمومی دنیا پاسخگو باشند.