اذعان بحرین به حمایت کلیدی سعود فیصل از سرکوب اعتراضات 2011

سیاسی

وزیر خارجه بحرین با اذعان به نقش محوری عربستان در سرکوب مردم بحرین در جریان تظاهرات سال 2011 گفت: سعود فیصل در جریان اعتراضات سال 2011 به منزله وزیر خارجه بحرین فعالیت می‌کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از پایگاه خبری العهد لبنان، خالد بن احمد آل خلیفه، وزیر خارجه بحرین در گفت‌وگویی تلویزیونی با انتقاد از دخالت‌های سعود فیصل، وزیر خارجه سابق عربستان در امور کشورش گفت: بحرین هرگز موضع‌گیری‌های فیصل در قبال بحرین به ویژه در جریان حوادث سال 2011 را فراموش نخواهد کرد.

بن احمد افزود: سعود فیصل نقش دیپلماتیک برجسته‌ای در جریان حوادث سال 2011 بحرین ایفا کرد و وی در این دوره در حقیقت به منزله وزیر خارجه بحرین فعالیت می‌کرد.

وزیر خارجه بحرین عنوان داشت: سعود فیصل حتی در ساعات پایانی شب و صبح زود برای اطلاع از شرایط داخلی بحرین با ما در تماس بودو چندین بار در سال 2011 به بحرین سفر کرد و تمام تلاش خود را برای روشن سازی تصویر واقعی بحرین انجام داد.

سعود فیصل، قدیمی‌ترین وزیر خارجه جهان در هرم قدرت آْل سعود است که چندی پیش توسط سلمان بن عبدالعزیز، پادشاه عربستان از قدرت برکنار شد.

انتهای پیام

کد N810623