در خواست گروه‌های صلح از هند و پاکستان برای امضای ان‌پی‌تی

دو گروه صلح از هند و پاکستان خواستند تا با تجدیدنظر در استراتژی خود، معاهده ان‌پی‌تی را امضا کنند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران ( ایسنا) ، به نقل ازخبرگزاری فرانسه، محمد خالد رئیس دو گروه صلح فیزیکدانان فعال در مسئولیت های اجتماعی و فیزیکدانان فعال بین‌المللی برای جلوگیری از جنگ هسته‌ای (IPPNW) در این باره اظهار کرد: این یک مسئله ضروری است که هند و پاکستان با تجدید نظر در استراتژی خود ،‌عضو معاهده منع گسترش تسلیحات هسته‌ای شوند.

این دو گروه حافظ صلح که هر دو سابقه برنده شدن جایزه صلح نوبل را در کارنامه خود دارند با داشتن شعبه در 60 کشور جهان از فعال‌ترین گروه‌های حافظ صلح هستند.

او گفت: امضای معاهده ان پی‌تی کاملا به نفع پاکستان خواهد بود زیرا با امضای این معاهده می تواند جایگاه بین‌المللی خود را تقویت کند چرا که هم اکنون ادعاهای زیادی در مورد اینکه پاکستان فناوری هسته‌ای را به کشورهای حامی تروریست وگروه های تروریستی می‌دهد ، وجود دارند.

این فعال مسائل صلح خاطرنشان کرد که هم اکنون هند و پاکستان دارای 100 کلاهک هسته‌ای هستند که برای نابودکردن کل منطقه کافی است.

در تحقیقی که اخیراً‌ توسط این دو گروه انجام شده است نشان می‌دهد در صورت بروز یک تقابل هسته‌ای دو کشور کاملا نابود خواهند شد.

انتهای پیام

کد N810612