دیدار دبیرکل شورای همکاری خلیج فارس با منصور هادی درباره یمن

سیاسی

رئیس جمهور مستعفی یمن مدعی شد طرح شورای همکاری خلیج فارس، نتایج گفت‌وگوی ملی و قطعنامه‌ 2216 شورای امنیت در مورد یمن پایه و اصولی برای تضمین خروج "امن" یمن از اوضاع کنونی آن هستند تا امنیت و ثبات در یمن برقرار شود.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از روزنامه فرامنطقه‌ای الشرق الاوسط، عبدربه منصور هادی، رئیس جمهور مستعفی یمن در دیدار با عبداللطیف بن راشد الزیانی، دبیرکل شورای همکاری خلیج فارس تصریح کرد: ایستادگی کشورهای شورای همکاری خلیج فارس در کنار یمن مساله‌ای عجیب نیست.

وی همچنین از کشورهای عربی حوزه خلیج فارس خواست تا کمک‌های بیشتری را به یمن ارائه دهند.

هادی، دبیرکل شورای همکاری خلیج فارس را در جریان تحولات میدانی استان‌های تعز، عدن، مأرب، الضالع، شبوه و شهرهای مختلف یمن قرار داد و مدعی شد که طرح شورای همکاری خلیج فارس، نتایج گفت‌وگوی ملی و قطعنامه‌ 2216 شورای امنیت در مورد یمن پایه و اصولی برای تضمین خروج "امن" یمن از اوضاع کنونی آن هستند تا امنیت و ثبات در یمن برقرار شود.

الزیانی نیز در این دیدار به حمایت شورای همکاری خلیج فارس از هادی و حفظ "امنیت، ثبات و وحدت" یمن تاکید کرد و عنوان داشت: امنیت یمن بخش جدایی ناپذیر از امنیت کشورهای شورای همکاری و کشورهای منطقه است.

انتهای پیام

کد N810591