همزمان با سالروز وفات حضرت زینب(س)

مراسم اختتامیه جایزه جهانی عکس اربعین 93 برگزار شد

سازمان فرهنگ و ارتباطات,اربعين حسيني,پياده‌روي اربعين

آیین اختتامیه نخستین جایزه جهانی عکس اربعین 93 با حضور رئیس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، حجت‌الاسلام سیدمحمود دعایی مدیر موسسه اطلاعات و جمعی از هنرمندان، فعالان و مسئولان فرهنگی برگزار شد.

آیین اختتامیه نخستین جایزه جهانی عکس اربعین 93 با حضور رئیس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، حجت‌الاسلام سیدمحمود دعایی مدیر موسسه اطلاعات و جمعی از هنرمندان، فعالان و مسئولان فرهنگی برگزار شد.

به گزارش خبرنگار دین و اندیشه خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، در این مراسم، ابوذر ابراهیمی‌ترکمان با اشاره به خاطره‌ای از آیت‌الله میلانی، گفت: از آنجایی که حضرت زینب(س) هر آنچه را از سوی خداوند محبت می‌دانستند، هیچ سختی نداشتند.

وی با اشاره به اربعین حسینی (ع) و زائرانی که در سال 93 با پای پیاده عازم کربلا شدند، اضافه کرد: محبت خداوند متعال در وجود حضرت زینب(س) و یاران‌ و پیروانشان متبلور شده است که بر همین اساس میلیون‌ها نفر به خاطر همان عشق با پای پیاده به سمت کربلا رفتند و در این مسیر طولانی چیزی جز زیبایی ندیدند.

رئیس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی با اشاره به برگزاری اولین جایزه جهانی عکس اربعین توسط این سازمان، گفت: از کشورهای مختلف بر اساس فراخوان سازمان، 1250 اثر ارسال شد که 50 اثر به داوری رسید و هیات داوران نیز چند اثر داخلی و خارجی را در نهایت انتخاب کردند. قرار است در سال‌های آینده این جشنواره در سایر حوزه‌های خاطره و شعر نیز برگزار شود. بر همین اساس قرار است دبیرخانه‌ای در این باره تشکیل شود.

همچنین در ادامه امیرعلی جوادیان هنرمند و دبیر جشنواره عکس اربعین گفت: در این جشنواره از کشورهای مختلف جهان از جمله بحرین، عمان، لبنان، الجزایر، عراق و آذربایجان شرکت کردند.

در ادامه این مراسم با حضور ابراهیمی ترکمان، حجت‌الاسلام دعایی، هاشمی معاون فرهنگی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی و همسر شهید علی محمدی نفرات برتر داخلی و خارجی این جشنواره معرفی شدند و جوایزی به آنها اهدا شد.

در ادامه، نمایشگاهی از 50 اثر برگزیده این جشنواره در محل موزه امام علی (ع) با حضور ابراهیمی ترکمان و حجت‌الاسلام دعایی افتتاح شد.

انتهای پیام

کد N810565