۰

سردار جعفری : از تهدیدات نظامی و امنیتی عبور کرده ایم

  • ۷بازدید
  • ۰ رای
  • ۰ دیدگاه
سپاه پاسداران

فرمانده کل سپاه پاسداران گفت: امنیت در حد قابل قبول محقق شده و جمهوری اسلامی ایران از تهدیدات نظامی و امنیتی عبور کرده است.

به گزارش واحد مرکزی خبر، ‌سردار سرلشکر جعفری در همایش تجلیل از مربیان برتر عقیدتی سیاسی سپاه، افزود‌: وضعیت انقلاب اسلامی ایران در خارج از کشور بسیار مطلوب است و ما امروز بیداری اسلامی و مقاومت اسلامی را شاهد هستیم .

فرمانده کل سپاه پاسداران با اشاره به موفقیت های زیادی که در داخل و خارج به واسطه انقلاب اسلامی به دست آورده ایم، افزود: امروز آخرین دستاورد انقلاب اسلامی در یمن است که بدون دخالت مستقیم کشورمان یمنی ها با الگو پذیری از ایستادگی ایران اسلامی در برابر نظام سلطه به ایستادگی و مقاومت می پردازند و هر چه دشمنان منطقه ای و فرا منطقه ای انقلاب اسلامی تلاش می کنند این حرکت ایستادگی و مقاومت را خاموش و متوقف کنند نمی توانند.

امنیت، قابل قبول است

سرلشکر جعفری به مسئله امنیت‌، عدالت اجتماعی واقتصادی، تربیت معنوی و اخلاقی و رفاه و آبادانی زندگی مردم به عنوان چهار موضوع مهم اشاره کرد و افزود: آنچه که امروز توانستیم آن را در حد قابل قبول فراهم کنیم امنیت است زیرا ما از تهدیدات نظامی و امنیتی با وجود برخی مشکلات عبور کرده ایم و این دستاورد بسیار بزرگی است.

وی گفت: در سه مورد دیگر عدالت اجتماعی و اقتصادی ، تربیت اخلاقی و معنوی مردم و رفاه و آبادانی زندگی مردم تقریبا کارهایی انجام شده است که البته در برخی موارد ضعف دارد و باید تلاش بیشتری شود .

سرلشکر جعفری افزود: توسعه و پیشرفت آبادانی با جهت گیری های نامناسب بوده و یا بر اساس عدالت نبوده است که باید برای تحقق آن با برنامه دقیق تر و تلاش مضاعف عمل کرد.

وی گفت: محل تربیت فکر و قوای عقلانی انسان تعلیم است و محل تربیت نفس و قوای شهوانی انسان تزکیه است.


نیاز انقلاب به تربیت عقلانی

فرمانده کل سپاه پاسداران افزود: نیاز اصلی انقلاب اسلامی تربیت عقلانی است یعنی نیروی خرد انسان را استخراج کردن و برانگیخته کردن تفکر، که حلال مشکلات است .

سرلشکرجعفری به پژوهش، تحقیق و آینده نگری اشاره کرد و افزود: در سال‌های اخیر در مجموعه حوزه نمایندگی ولی فقیه در سپاه به این موارد توجه شده و کارهایی انجام شده اما نیاز است به این ویژگی ها بیشتر دقت شود.

29220

نظر شما چیست؟

اولین نفری باشید که نظر خود را در مورد این مطلب بیان می کند.