10 میلیارد "حق السکوت" به ولیعهد سابق

ایرنا نوشت:

فعال سیاسی مشهور عربستانی معروف به مجتهد در صفحه شخصی خود در توییتر فاش کرد: محمد بن سلمان جانشین جدید ولیعهد برای ساکت نگه داشتن مقرن بن عبدالعزیز ولیعهد سابق آل سعود 10 میلیارد ریال (7/2 میلیارد دلار) به او پرداخت کرده است.

به گزارش پایگاه اینترنتی عربی پرس، مجتهد که گفته می شود از شاهزادگان آل سعود است و خبرهای دقیقی از درون خاندان حاکم بر عربستان منتشر می کند، گفت: فرزند شاه سعودی این مبلغ را به عموی ناتنی خود داد تا او از ولیعهدی عربستان صرف نظر کند.

وی افزود: مقرن برای صرف نظر کردن از مقام و یا ساکت ماندن به نفع محمد بن نایف و محمد بن سلمان، خواستار دریافت چنین مبلغی نشده، بلکه پرداخت این مبلغ با ابتکار و پیشنهاد محمد بن سلمان انجام گرفته است.

وی خاطرنشان کرد: محمد بن سلمان شاهزاده جاه طلب و بلندپرواز 36 ساله که همزمان وزیر دفاع و فرمانده نبرد علیه یمن و رییس اداره دربار شاهی عربستان است، اخیرا ریاست شرکت نفتی آرامکو را در اختیار گرفته و به نظر می رسد، برای رسیدن به هرم قدرت در عربستان عجله دارد.

مجتهد چندی پیش نیز فاش کرد که اداره دربار شاهی عربستان به دستور محمد بن سلمان به هر یک از مفتی های دربار آل سعود 20 میلیون ریال باج داده تا بدین ترتیب حمایت آنها را جلب کند، زیرا او می خواهد با کمک پدرش در آینده زمام امور عربستان را در اختیار گیرد.

مجتهد همچنین فاش کرد که احمد بن عبدالعزیز به همراه شمار دیگری از شاهزادگان در صدد بازگشت توازن در حاکمیت هستند تا از ماجراجویی های شاهزادگان بی تجربه در امان باشند.

وی افزود: احمد بن عبدالعزیر در مراسم بیعت با محمد بن نایف ولیعهد و محمد بن سلمان جانشین ولیعهد، از احوالپرسی با آنها امتناع کرده و تنها به سلام کردن به برادر خود ملک سلمان بن عبدالعزیز بسنده نموده است .

مجتهد پیش بینی کرد: به زودی کشمکش میان شاهزادگان آل سعود علنی شود و احتمال کودتا علیه گروه جدید حاکم بر این کشور از سوی شاهزادگان ناراضی از انتصابات جدید وجود دارد.

وی اظهار داشت: به نظر می رسد اوضاع در عربستان همانند آتش زیر خاکستر است و تنها یک جرقه کافی است تا بساط زیر پای گروه جدید السدیری را به آتش بکشد. این گروه تاکنون بر اساس یک طرح، سایر شاهزادگان سعودی را از صحنه قدرت عربستان کنار زده اند.

49261

کد N810482