رئیس شورای هماهنگی جبهه اصلاحات

احزاب هزینه‌های انتخاباتی خود را به وزارت کشور اعلام کنند

سیاسی

رئیس شورای هماهنگی جبهه اصلاحات گفت:‌استانی شدن انتخابات مجلس شورای اسلامی می‌تواند مانعی برای ورود پولهای کثیف به عرصه‌ی انتخابات باشد.

فرج کمیجانی در گفت و گو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با اشاره به این که استانی شدن انتخابات نقش احزاب را پررنگ‌تر می‌کند خاطر نشان کرد:‌هر چه محدوده‌ی حوزه انتخابیه کوچکتر باشد نقش پولهای کثیف بیشتر می‌شود.در طرح استانی شدن انتخابات به دلیل گستردگی حوزه انتخابیه پولهای کثیف نقش کمتری ایفا خواهد کرد.

وی افزود: شفافیت به نفع کشور ماست اگر پولهای کثیف در گذشته وجود داشته باید به صورت شفاف مطرح شود و حتی اگر اکنون احساس می‌شود که این پولها می‌خواهند وارد عرصه‌ی انتخابات شود باز هم باید به صورت واضح مطرح شود نباید این گونه باشد که فقط حرفی از پولهای کثیف زده شود و کسی هم پیگیر آنها نباشد.

این فعال سیاسی اصلاح طلب در ادامه با بیان این که همه مسئولان باید به دنبال تصویب قوانینی باشند که از ورود پولهای کثیف در عرصه‌ی انتخابات جلوگیری کنند گفت: باید از نامزدهای انتخابات و احزاب خواسته شود تا هزینه‌ها و منابع آن هزینه‌ها را به صورت شفاف به وزارت کشور اعلام کند.

دبیر مجمع فرهنگیان در پایان خاطر نشان کرد: نقش آفرینی پولهای کثیف در عرصه‌ی انتخابات موجب می‌شود که پول‌دارها یا کسانی که شایستگی ندارندبه وسیله‌ی زر و زور وارد مجلس شوند قطعا این اتفاق به نفع کشور، نظام و جناحهای سیاسی کشور نیست.

انتهای پیام

کد N810372

خواندنی از سراسر وب