مره صدق:

واگذاری بیمارستان‌ها مقدمه‌ای برای بالا رفتن هزینه‌های درمان نباشد

سیاسی

یک عضو کمیسیون بهداشت مجلس درباره سخنان اخیر وزیرعلوم مبنی بر واگذاری بیمارستان‌ها، گفت: در بخش خصوصی سوددهی، بهره‌وری و چابکی خواه ناخواه بیشتر از بیمارستان‌های دولتی است، منتها این مسأله نباید مقدمه‌ای برای افزایش هزینه‌های درمان باشد.

سیامک مره صدق در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، خاطرنشان کرد: ممکن است بشود این طرح را طوری اداره کرد که باعث افزایش قیمت‌ها نشود، مثلاً بخواهند بیمارستان‌ها را با شرایط خاصی به بخش خصوصی واگذار کنند و یارانه‌ای هم در اختیارشان بگذارند که قیمت‌ها را افزایش ندهند، والا اگر این مسأله بخواهد به افزایش قیمت و افزایش بار بر روی دوش مردم منتج شود بنده با آن موافق نیستم.

او ادامه داد: شرط واگذاری بیمارستان‌ها عدم افزایش تعرفه در بیمارستان‌های بخش دولتی است که حتماً باید در نظر گرفته شود.

به گفته این نماینده مجلس، بهره‌وری در بیمارستان‌های خصوصی بیشتر می‌شود منتها در مورد این‌که آیا اداره بیمارستان با نرخ دولتی مقرون به صرفه باشد علامت سوالی است که باید به صورت کارشناسی و دقیق مورد بررسی قرار گیرد.

مره صدق همچنین تأکید کرد: موضوع واگذاری بیمارستان‌ها هنوز در کمیسیون بهداشت مطرح نشده و با شناختی که از کمیسیون دارم فکر نمی‌کنم کمیسیون با کلیت آن موافق باشد.

انتهای پیام

کد N810359