معاون اول روحانی: ان‌شاءالله انتخاباتی برگزار خواهد شد که کمترین شبهه قانونی در آن وجود نداشته باشد

معاون اول رئیس‌جمهور در بدو ورود به فرودگاه مشهد در جمع خبرنگاران به تشریح برنامه‌های سفر یک‌روزه‌اش به این استان پرداخت.


به گزارش ایسنا، اسحاق جهانگیری با بیان این‌که استان خراسان ظرفیت‌های فراوانی دارد و در زمینه صنعتی یکی از استان‌های مهم محسوب می‌شود، تصریح کرد: استان خراسان بخش خصوصی خوب و توانمندی دارد و شاید سهم صنعت دولتی در این استان کمتر باشد و بیشتر صنعت آن متکی به بخش خصوصی است.

وی با اشاره به اینکه کشاورزی استان خراسان جایگاه بسیار بالایی دارد و در زمینه میزان اراضی زیر کشت نیز از جایگاه خوبی برخوردار است، افزود: البته محدودیت‌هایی هم در استان خراسان و هم در شهر مشهد وجود دارد. از جمله مسائل حاشیه نشینی، بافت قدیمی شهر، مسائل حمل و نقل و زیست محیطی و همچنین کمبود منابع آب که امیدواریم هم در سطح ملی و هم استانی راجع به پیشرفت استان به تصمیمات خوبی برسیم.

معاون اول رئیس جمهور با بیان این‌که برای تأمین آب استان خراسان به ویژه مشهد کارهای خوبی انجام شده است که از طریق وزارت نیرو انجام می‌شود، گفت: برای استان‌های مرزی مثل خراسان رضوی به انتقال آب فکر می‌کنیم و با کشورهای همسایه در حال مذاکره هستیم و همین امروز با وزیر نیرو در مورد سه گزینه برای انتقال آب صحبت کردیم.

جهانگیری با اشاره به اینکه سدهایی در مرز استان خراسان وجود دارد که باید سریع تکمیل شوند، توضیح داد: از محل مجوزی که سال گذشته به میزان 8 میلیارد دلار به طرح‌های آبی مرزهای کشور اختصاص داده شده بود برای بهره‌برداری سدها بهره گرفتیم که منابع آن سال گذشته از همین محل تأمین شد.

جهانگیری افزود: همچنین با دوستان وزارت نیرو صحبت کردیم که با ایجاد تونل‌هایی آب را به شهر مشهد منتقل کنیم و فکر می‌کنم مجموعاً برای آینده آب شرب مشهد پیش‌بینی‌های خوبی شده است.

وی با بیان این‌که همچنان در کل کشور در زمینه آب با محدودیت جدی مواجه هستیم،‌ افزود: نیازمند مدیریت مصرف آب به صورت جدی هستیم.

معاون اول رئیس جمهور در جواب سوال خبرنگاری در مورد نحوه ورود دولت به انتخابات، گفت: دولت حتماً از یک انتخابات صحیح و سالم حمایت خواهد کرد و ان‌شاءالله انتخاباتی برگزار خواهد شد که کمترین شبهه قانونی در آن وجود نداشته باشد.1717

کد N810193