روند کند عملیات پاکسازی الانبار و حمله داعش به پایگاه‌های نظامی عراق

سیاسی

نیروهای عراقی که مدتی است عملیات نظامی برای بازپس گیری استان الانبار را آغاز کرده‌اند، بدون پیشروی قابل توجهی، تدابیر محتاطانه‌ای را برای مقابله با هرگونه حمله احتمالی داعش به شهرهای مختلف استان اتخاذ کرده‌اند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از پایگاه اینترنتی شبکه خبری الجزیره، در حالی که نیروهای عراقی در عملیات آزادسازی الانبار به پیشرفت جدی دست نیافته‌اند، منابع امنیتی اعلام کردند که تروریست‌های داعش مسیر بین‌المللی میان شهرهای تکریت و بیجی را بسته‌اند تا مانع از رسیدن کمک‌های دولتی به پالایشگاه بیجی شوند.

به گزارش این منابع، درگیری‌های شدیدی نیز میان تروریست‌های داعش با نیروهای مردمی در منطقه "البوطعمه" در شمال تکریت رخ داده است.

در همین راستا داعش به پادگان‌های نظامی و مراکز امنیتی ارتش عراق در شمال شهر رمادی، مرکز استان الانبار حمله کرد.

نیروهای عراقی همچنین اقدام به حفر خندق و ایجاد خاکریزهایی در شهر عامریه فلوجه کرده‌اند تا آمادگی خود برای جنگ با داعش را بالا ببرند.

از سوی دیگر نیروهای پیشمرگ اقلیم کردستان عراق عملیات بزرگ قاچاق سلاح از سوریه به موصل را ناکام گذاشتند.

یکی از مسئولان نیروهای پیشمرگ در این باره اعلام کرد: نیروهای ما در شهر "سنونی" تا منطقه "سحیله" مستقر هستند و کنترل کامل این مناطق را در دست داریم اما در خصوص سوریه باید بگویم که یگان‌های حمایت مردمی مسئولیت برقراری امنیت در این مناطق را برعهده دارند و تنها هشت کیلومتر باقی مانده تا بتوانیم به طور کامل کنترل مرزها را در دست بگیریم.

یکی دیگر از مسئولان کرد نیز اعلام کرد: ما با هماهنگی یگان‌های مردمی با هرگونه عملیات غیرقانونی در مرزها مقابله می‌کنیم.

نیروهای پیشمرگ که در مرز عراق با سوریه مستقر هستند اعلام کرده‌اند که درحال حاضر ماموریت آن‌ها قطع کردن خطوط امداد رسانی به داعش در مرزهاست.

انتهای پیام

کد N810164