یادداشت آیت‌الله صافی در وصف حضرت زینب(س)

آيت‌الله العظمي صافي گلپايگاني,حضرت زينب س

آیت‌الله صافی‌گلپایگانی در یادداشتی در وصف حضرت زینب(س) نوشت: همه مردان و بانوان به فراگرفتن درس در مکتب بزرگ حضرت زینب کبری علیهاالسلام نیازمندند.

آیت‌الله صافی‌گلپایگانی در یادداشتی در وصف حضرت زینب(س) نوشت: همه مردان و بانوان به فراگرفتن درس در مکتب بزرگ حضرت زینب کبری علیهاالسلام نیازمندند.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، در یادداشت این مرجع تقلید آمده است:

زینب، آری زینب، یک اسم از چهار حرف، اما همه فضایل انسانیت و همه ارزش‌هایی که خدا در سوره احزاب آیه ۳۵ برای مرد و زن شمرده است، در او وجود دارد.

الگوی ایمان و علم و معرفت، اسوه صبر و صداقت و استقامت، نمونه شجاعت، و بانویی که در بلاغت و فصاحت زبان پدر را در دهان داشت، و همه مکارم اخلاق مادر در وجودش جمع بود و نه فقط زنان مسلمان؛ بلکه امّت اسلام از زن و مرد به چنین بانویی افتخار دارد.

سیره او، حجاب و عصمت و عفّت او، عبادت او و عظمت و بزرگی و فخامت او همه افتخارانگیز است؛ معالی مقامات و مواضع او، و حمایت از دین و نفی حکومت مستکبران تاریخ که سران استکبار زمان را چنان منکوب و محکوم نمود که تا ابد، بنی امیه در زباله‌دان‌های تاریخ منفور جهان شد.

الحق او از اسلام، از مجد و مفاخر بنی هاشم، از شخصیت جدّ بزرگوارش رسول الله صلی الله علیه و آله و از قرآن مجید پاسداری کرد، و اسلام و قرآن و دین توحید همه مدیون او هستند. تصور اینکه اگر او نبود تاریخ چگونه ورق می‌خورد بسیار وحشت انگیز است.

در دنیای کنونی، مردان و بانوان، همه به فراگرفتن درس در مکتب بزرگ حضرت زینب کبری علیهاالسلام، این بانوی عظیم‌الشأن و مواضع هیبت‌انگیز و دفاع شجاعانه او از اسلام و قرآن، و ابطال باطل و ظلم و الحاد و استبداد و استضعاف، و احقاق حق و پیام‌های حیات و سیره آن حضرت نیازمندند.

امید است که امروز، زنان مسلمان، الگوی زندگی خود را آن حضرت قرار دهند، و در تمام وظایف دینی و شرعی خود از آن بانوی بزرگ اسلام درس گرفته، و به ‌چنین اسوه‌ای به جهانیان افتخار کنند، و نام و یاد و پیام‌های ولایی و معنوی حضرت زینب علیها السلام را همیشه زنده نگه دارند. و در پایان چند بیتی را به محضر آن حضرت تقدیم می‌دارم:

آفتاب آسمان مجد و رحمت زینب است * حامی توحید و قرآن و ولایت زینب است

درّ دریای فضیلت عنصر شرم و عفاف * قهرمان عرصه صبر و شهامت زینب است

در دمشق و کوفه با آن خطبه‌های آتشین * آن که سوزانید بنیاد شقاوت زینب است

آن که زد بر ریشه بیداد و طغیان یزید * وآن که احیا کرد آیین عدالت زینب است

معدن ایمان و تصمیم و ثبات و اقتدار * مشعل انوار تابان هدایت زینب است

در قیام کربلا گردید همکار حسین * در ره شام بلا، کوه جلالت زینب است

وآن که در امواج دریای خروشان بلا * امتحان‌ها داد با عزم و شجاعت زینب است

همچو باب و مام و جدّ خویش در روز جزا *آن که دارد از خدا اذن شفاعت زینب است»

انتهای پیام

کد N810122