قدردانی روسیه از مواضع اتریش در قبال مسکو

سیاسی

وزارت امور خارجه روسیه اعلام کرد، اتریش با رویکرد مقابله‌ای علیه مسکو و اعمال تحریم‌های غرب علیه کرملین مخالف است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، وزارت امور خارجه روسیه در آستانه سفر سباستین کورتس، وزیر امور خارجه اتریش به مسکو با انتشار بیانیه‌ای از مواضع طرف اتریشی در قبال روسیه قدردانی کرد.

در این بیانیه آمده است: اتریش به طور کلی از رویکردهای اتحادیه اروپا در قبال اوکراین پیروی می‌کند اما با این حال، جزو کشورهایی است که با رویکرد مقابله‌ای بلندمدت با روسیه و اعمال تحریم‌های گسترده علیه مسکو مخالفت دارد.

وزارت امور خارجه روسیه اعلام کرد، بسیاری از سیاستمداران و اکثریت تاجران و شهروندان اتریشی بر این عقیده‌اند که اعمال تحریم و تقابل با روسیه امر مطلوبی نیست.

بر اساس بیانیه دستگاه دیپلماسی روسیه، بانک‌ها و بخش‌های صنعتی، خدماتی و گردشگری فعالیت‌های تجاری خود را در روسیه متوقف نمی‌کنند و این موضوع را کتمان نمی‌کنند که عادی‌سازی روابط میان مسکو و اتحادیه اروپا مطابق با منافع آن‌ها است. پیش از این وزیر امور خارجه اتریش نیز اعلام کرد که کشورش از اعمال تحریم‌های اقتصادی گسترده علیه روسیه حمایت نمی‌کند.

امیل بریکس، سفیر اتریش در روسیه در مصاحبه‌ای گفت که تحولات اوکراین و اجرای توافق‌های مینسک در این کشور در دستور کار ملاقات‌های وزیر خارجه اتریش با مقام‌های روسی خواهد بود.

قرار است سباستین کورتس در سفر خود به مسکو با سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه دیدار کند. وزارت امور خارجه روسیه در آستانه این دیدار روابط این کشور با اتریش را در حال توسعه در مسیری مثبت و مبتنی بر اعتماد و ثبات دانست.

انتهای پیام

کد N809764