سازمان ملل:

812 عراقی در خشونت های ماه آوریل کشته شده اند

سیاسی

سازمان ملل متحد اعلام کرد که در خشونت های ماه آوریل عراق 812 شهروند این کشور کشته و یک هزار و 726 نفر دیگر زخمی شده اند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از شینهوا، در بیانیه ای که از سوی نمایندگی سازمان ملل متحد در عراق منتشر شده آمده است: در ماه آوریل 535 غیرنظامی، 30 پلیس و 277 نیروی امنیتی در عراق کشته و یک هزار و 456 غیرنظامی، 58 نیروی پلیس و 270 نیروی امنیتی عراقی زخمی شده اند.

در این گزارش سازمان ملل میزان تلفات نیروهای عراقی با داعش که کنترل بیشتر قسمت های استان الانبار را در دست دارد، محاسبه نشده است. در بیانیه سازمان ملل همچنین تصریح شده است که برخی از افراد نیز به طور گمنام فوت شده و یا بر اثر تاثیرات ثانویه خشونت ها در عراق از جمله کمبود آب، غذا، دارو یا خدمات بهداشتی کشته شده اند.

براساس این بیانیه بغداد پایتخت عراق با داشتن یک هزار و 165 کشته و زخمی (319 کشته و 846 زخمی) بدترین شرایط امنیتی را در عراق داشته و استان های دیاله، کرکوک، صلاح الدین و نینوا در ردیف های بعدی این فهرست قرار دارند.

سازمان ملل همچنین اعلام کرده است که گزارش هایی تایید نشده مبنی بر کشته شدن 300 نفر از اقلیت ایزدی ها در تلعفر توسط داعش در اختیار دارد. شرایط امنیتی در عراق از ماه ژوئن و همزمان با درگیری های خونین بین نیروهای نظامی عراق با شبه نظامیان تروریست داعش وخیم تر شده است.

سازمان ملل متحد در سال 2014 اعلام کرده بود که در جریان خشونت های عراق دست کم 12 هزار و 282 غیرنظامی عراقی کشته و 23 هزار و 126 نفر دیگر زخمی شده اند که این آمار نشان می دهد که عراق خونین ترین سال خود را از سال 2006-2007 تجربه کرده است.