واکنش وزیر دفاع فرانسه به رسوایی سربازان این کشور در آفریقای مرکزی

وزیر دفاع فرانسه به دنبال افشای سوءاستفاده جنسی سربازان ارتش این کشور از کودکان در آفریقای مرکزی، از سربازان این ارتش خواست تا با اعتراف به عمل زشت خود آسیب‌ها به وجهه ارتش این کشور را به حداقل برسانند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، ژان - ایو لودریان، وزیر دفاع فرانسه در مصاحبه با نشریه فرانسوی "ژورنال دو دیمانش" اظهار کرد، از خواندن گزارشی مربوط به رسوایی سواستفاده جنسی سربازان فرانسوی از کودکان در جمهوری آفریقای مرکزی منزجر شده است.

گروهی از ساکنان یک کمپ مخصوص آوارگان در جمهوری آفریقای مرکزی به خبرگزاری آسوشیتدپرس گفتند، سربازان ارتش فرانسه که به بهانه حفظ جان غیرنظامیان از خشونت‌های فرقه‌ای به این کشور آمده بودند، اقدام به سوء استفاده جنسی از کودکان کرده‌اند. چند روز پیش پس از آن که این رسوایی سربازان ارتش فرانسه افشا شد، مقامات این کشور اعلام کردند که درباره آن تحقیقات خواهند کرد.

وزیر دفاع فرانسه با تاکید بر اینکه برخی متهمان این رسوایی هنوز شناسایی نشده‌اند، گفت: هرکسی که در این حادثه دست داشته باید بلافاصله خود را معرفی و این اقدامات را محکوم کند.

به گفته لودریان: این افراد به هم‌قطاران خود، وجهه کشور فرانسه و ماموریت ارتش این کشور خیانت کرده‌اند.

انتهای پیام

کد N809691