عربستان عبدالله صالح را تهدید کرد

سیاسی

منابع نزدیک به علی عبدالله صالح، رئیس جمهوری پیشین یمن فاش کردند که وی از سوی عربستان به شکل جدی تهدید شده که در صورت ادامه مخالفت با سیاست‌های ریاض، حقایق ترور ابراهیم الحمدی، رئیس جمهوری پیشین یمن را فاش خواهد کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، روزنامه "عربی 21" به نقل از چند منبع نزدیک به علی عبدالله صالح، رئیس جمهوری پیشین یمن نوشت، مسئولان امنیتی عربستان صالح را به افشای اسرار پرونده ترور ابراهیم حمدی، رئیس جمهوری یمن (1974-1977) و دست داشتن صالح و احمد الغشمی، که پس از الحمدی قدرت را به دست گرفت، تهدید کردند.

منابع نزدیک به صالح افزودند: صالح الهدیانی، مسئول پرونده یمن در دستگاه اطلاعات عربستان و فردی که در دهه هفتاد به عنوان وابسته نظامی عربستان در صنعاء فعالیت می‌کرد در تماسی تلفنی با صالح، از آمادگی مقامات عربستانی برای انتشار جزئیات پرونده جنجالی ترور الحمدی خبر داد.

صالح از افشای جزئیات ترور الحمدی که تا به امروز از سوی مردم یمن تمجید می‌شود هراسان است. با وجود آنکه صالح اتهامات علیه خود را رد کرده اما همواره به دست داشتن در این جنایت متهم است.

صالح دو سال پس از ترور الحمدی، سومین رئیس جمهوری یمن و برادرش عبدالله الحمدی، فرمانده نیروهای ویژه این کشور احمد الغشمی، را نیز کنار زد قدرت را به مدت 33 سال به دست گرفت.

انتهای پیام

کد N809605