صدیقی:

حرکت شیعه باید سازنده و اثرگذار باشد

اعتکاف 94

امام جمعه موقت تهران گفت: حرکت شیعه باید سازنده، پیشرو و اثرگذار باشد نه منفعل و اثرپذیر.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، حجت‌الاسلام کاظم صدیقی در مراسم اعتکاف دانشگاه شهید بهشتی با ذکر صفات شجاعت و سخاوت به عنوان دو صفت محبوب خدا که در امیرالمومنین(ع) هم موج می‌زند، گفت: کسی که شجاع است از دشمن نمی‌ترسد و وقتی شهادت را برای خود افتخار می‌داند نباید بترسد.

صدیقی با بیان این‌که «وقتی می‌گویند همه گزینه‌ها روی میز است مسخره است» گفت: کسی که خدا را رزاق می‌داند، از تحریم نمی‌ترسد.

این استاد اخلاق، لازمه حرکت انقلابی علوی را تهاجم دانست و با بیان این‌که «باید به قدرت‌ها هجوم برد» افزود: حرکت شیعه باید سازنده، پیشرو و اثرگذار باشد نه منفعل و اثرپذیر. خداوند انفعال را دوست ندارد. امام خمینی (ره) کاری کرد که همه شرق و غرب تا امروز گیجند. بنابراین نباید اجازه داد دشمنان خلاقیت به خرج دهند تا شیعه گیج شود.

صدیقی با بیان این‌که «هرجا مهاجم بودیم، برنده شدیم» گفت: همانطور که آنها نتوانستند جلوی انقلاب را بگیرند، جلوی جریان هسته‌ای را هم نمی‌توانند بگیرند.

وی همچنین به سخاوت حضرت امیر(ع) اشاره و بیان کرد: هر که با خدا معامله کند، خدا به او سود خوبی می‌دهد و بالاتر از خودش هم سودی نیست.

صدیقی همچنین چند نکته را به معتکفین گوشزد کرد و گفت: در این چند روز مضامین دعاهای روزهای رجب را بچشید، طلب استغفار کنید، چرا که گناه حائل بین ما و خداست و استغفار بخشی از مراقبات ماه رجب است، به گذشته خود و عمری که از شما رفته فکر کنید و اعمال خود را بسنجید و همچنین با قرآن انس داشته باشید.

انتهای پیام

کد N809525