افزایش روز افزون تهدید برنامه هسته‌ای کره شمالی

سیاسی

اگر کره شمالی به توسعه روز افزون زرادخانه هسته‌ای خود ادامه دهد مقامات کره جنوبی مجبور خواهند شد تا برای توقف آن، یک حمله نظامی پیش‌دستانه را انجام دهند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) به نقل از نشریه دیپلمات،‌ در چند هفته اخیر،‌ تهدید برنامه هسته‌ای کره شمالی بیش از گذشته احساس شده است، طی ماه گذشته چند تن از مقامات ارشد نظامی آمریکا اعلام کردند که واشنگتن معتقد است پیونگ یانگ هم اکنون توانایی هدف قرار دادن سواحل غربی آمریکا با موشک‌های بالستیک مجهز به کلاهک هسته‌ای (KN-08) را دارد.

ویلیام گورتنی، فرمانده نیروهای دفاعی هوایی آمریکا در این باره گفت: ارزیابی‌های انجام شده نشان می‌دهد که کره شمالی توانایی نصب کلاهک هسته‌ای بر روی موشک قاره پیمای (KN-08) را دارد.

هم‌چنین بنا بر گزارش اخیر روزنامه وال استریت ژورنال، دانشمندان چینی بر این باورند که هم اکنون پیونگ یانگ دارای 20 کلاهک هسته‌ای است و می‌تواند این تعداد را ظرف دو سال آینده تا دو برابر افزایش دهد.

بنا بر گزارش دیگری که توسط موسسه علوم بین‌المللی پیشرفته جان هاپکینز در این باره منتشر شده، آمده است که کره شمالی ظرف 5 سال آینده به طور قابل توجهی تعداد کلاهک‌های هسته‌ای خود را افزایش می‌دهد.

به طوری که این کشور تعداد کلاهک‌های هسته‌ای خود را از 10 تا 16 کلاهک کنونی به حدود 100 کلاهک هسته‌ای افزایش خواهد داد.

در واقع اگر کره شمالی به توسعه روز افزون زرادخانه هسته‌ای خود ادامه دهد، مقامات کره جنوبی مجبورند تا برای توقف آن یک حمله پیش دستانه را انجام دهند.

انتهای پیام

کد N809396