پرچم فلسطین در لیست نمادهای تروریستی سوئد!

سیاسی

پلیس سوئد نماد سازمان ابونضال را که اتفاقا پرچم فلسطین نیز هست در لیست نمادهای تروریستی این کشور قرار داده که مشکل آفرین شده است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، شورای ملی پلیس سوئد به منظور افزایش آگاهی در میان افسران خود، لیستی از "سازمان‌های تروریستی جهان" و نمادهای آنها تهیه کرده است و طبق گزارش‌ها، این لیست شامل پرچم فلسطین نیز می‌شود! لیست هشدار مذکور زمانی علنی شد که مقام‌های منطقه اوربرو (Orebro) آن را در اختیار مدیران دبیرستان‌های محلی قرار دادند.

برخی از جوانان این منطقه طی ماه‌های اخیر به عراق و سوریه سفر کرده‌اند تا در کنار داعش بجنگند. یوناس هیسینگ، رئیس یگان فنی پلیس سوئد گفت: نماد سازمان ابونضال که در فلسطین فعالیت می‌کند و از سوی اتحادیه اروپا به عنوان سازمان‌ تروریستی شناخته می‌شود، پرچم فلسطین است البته این پرچم خود فلسطین نیز هست. ما این لیست را برای برنامه آموزش داخلی تهیه کردیم و ممکن است که توضیحاتی کتبی به آن اضافه کنیم.

هیسینگ گفت: این که برخی از سازمان‌های تروریستی از نمادهایی استفاده می‌کنند که مورد استفاده دیگران هم هست مشکل آفرین شده است.

سوئد رسما کشور فلسطین را در سال 2014 به رسمیت شناخت و صد و سی و پنجمین کشور جهان و اولین کشور عضو اتحادیه اروپا شد که فلسطین را به عنوان یک کشور به رسمیت می‌شناسد. بسیاری از کشورهای عضو اتحادیه اروپا و آمریکا کشور فلسطین را به رسمیت نمی‌شناسند اما برخی دیگر همانند مجارستان، لهستان، اسلواکی پیش از پیوستن به اتحادیه اروپا فلسطین را به رسمیت شناخته بودند.

انتهای پیام

کد N809322