در دیدار با فرستاده جدید سازمان ملل به یمن؛

آمریکا برگزاری مذاکره میان تمامی یمنی‌ها را خواستار شد

سخنگوی شورای امنیت ملی کاخ سفید امروز (یکشنبه) در بیانیه‌ای گفت، معاون رئیس‌جمهوری آمریکا در امور امنیت داخلی و مقابله با تروریسم در نشستی با نماینده ویژه سازمان ملل در یمن بر اهمیت مذاکره میان تمامی طرفین درگیر برای برقراری سازش در درگیری‌های یمن تاکید کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، در این بیانیه آمده است: مذاکرات سیاسی در یمن برای متحد کردن تمامی طرفینی که با القاعده مبارزه می‌کنند، لازم و ضروری است.

در ادامه این بیانیه آمده است: لیزا موناکو، معاون رئیس‌جمهوری آمریکا در امور امنیت داخلی و مقابله با تروریسم بر اهمیت جایگاه آمریکا در تغییر موضع سریع از درگیری نظامی در یمن به برگزاری مذاکره با حمایت سازمان ملل میان تمامی طرفین درگیر تاکید کرده و به اسماعیل ولد شیخ احمد، نماینده ویژه سازمان ملل در یمن اعلام کرد که آمریکا با قاطعیت از تمامی تلاش‌هایش حمایت می‌کند.

این مقامات همچنین درباره بحران شدید انسانی در یمن و کمبود اقلام ضروری همچون غذا و دارو صحبت کردند.

یمن در حال حاضر درگیری‌های شدیدی را میان چندین گروه مسلح از جمله نیروهای وفادار به عبد ربه منظور هادی، رئیس‌جمهور مستعفی این کشور و حوثی‌ها تجربه می‌کند.

ائتلاف بین‌المللی تحت رهبری عربستان اواخر مارس سال‌ جاری میلادی حملات هوایی را علیه مواضع حوثی‌ها در یمن به درخواست هادی آغاز کرد.

براساس تازه‌ترین آمارهای سازمان بهداشت جهانی، از زمان تشدید درگیری‌ها در یمن در اواخر مارس سال‌ جاری میلادی بیش از 1200 تن کشته و بیش از 5000 تن در این کشور زخمی شده‌اند.

انتهای پیام

کد N809059