سیدجواد جعفری:

جشنواره بین‌المللی امام رضا(ع) اقتدار معنوی و فرهنگی ایران را به نمایش می‌گذارد

امام رضا ع ,جشنواره امام رضا ع

مدیرعامل بنیاد بین‌المللی امام رضا(ع) گفت: جشنواره بین‌المللی امام رضا (ع) اوج اقتدار معنوی و فرهنگی نظام جمهوری اسلامی را به نمایش می‌گذارد.

مدیرعامل بنیاد بین‌المللی امام رضا(ع) گفت: جشنواره بین‌المللی امام رضا (ع) اوج اقتدار معنوی و فرهنگی نظام جمهوری اسلامی را به نمایش می‌گذارد.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، سیدجوادجعفری در نشست ستاد اجرایی سیزدهمین دوره جشنواره بین‌المللی امام رضا(ع) به آغاز به کار این ستاد اشاره کرد و گفت: مردمان ولایت‌مدار و فرهنگ‌دوست خطه خراسان با تدبیر و توانمندی خود توانسته‌اند حرکتی شگفت را به وجود بیاورند.

وی خاطرنشان کرد: رویدادی که می‌تواند در سطح جهان در اوج مظلومیت حق جویان عالم، آنها را به هم متصل کند جشنواره بین‌المللی امام رضا(ع) است.

وی افزود: این جشنواره عظیم در جوار حرم رضوی و با همت بلند مردمان این خطه شکل گرفته و نیازمند مراقبت و نگهداری است.

جعفری با بیان این‌که خوشبختانه امسال ستاد اجرایی این جشنواره زودتر آغاز به کار کرده است، تصریح کرد: همه این ساز و کارها به منظور آن است که جشنواره امام رضا(ع) با کیفیت بهتر برگزار شود و برنامه‌ای متفاوت برای آحاد مردم باشد.

وی با اشاره به اینکه چنین نشست‌هایی به ما کمک می‌کند که آسیب‌های خود را بهتر بشناسیم و کمبودها را برطرف کنیم، خاطرنشان کرد: مهمترین آسیب برای برگزاری هر جشنواره دوری جستن و عدم بهره گیری از نظرات کارشناسان متخصص است.

وی با اشاره به اینکه تمامی نظرات کارشناسان در این جلسات مورد تحلیل و بررسی قرار می‌گیرد، گفت: مسئولان برگزاری این جشنواره با بهره‌گیری از این نظرات قطعا خواهند توانست شرایط بهتری را برای جشنواره فراهم نمایند.

مدیرعامل بنیاد بین‌المللی امام رضا(ع) با اشاره به اینکه خروجی جشنواره بین‌المللی امام رضا(ع) بیانگر اقتدار نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است، تصریح کرد: قطعا برگزاری این جشنواره می‌تواند تاثیرات فرهنگی بسیار مناسبی در خارج از مرزهای کشور داشته باشد.

نمایشگاه جامع جشنواره بین‌المللی امام رضا(ع) در مشهد دایر شود

حسین مسگرانی معاون فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی و مشاور فرهنگی ستاد اجرایی جشنواره بین‌المللی امام رضا(ع)، نیز با اشاره به اینکه پس از گذشت 12 سال جشنواره امام رضا(ع) در مسیر تعالی قرار گرفته، اظهار کرد: اختتامیه جشنواره بسیار مهم است و برنامه‌های مراسم اختتامیه این جشنواره هرساله بایستی به نسبت سال قبل متفاوت‌تر باشد.

وی با اشاره به اینکه نمایشگاه جامعی از آثار تولیدی جشنواره، در ایام دهه کرامت در مشهد دایر شود، خاطرنشان کرد: این نمایشگاه باید بتواند فعالیت‌های جشنواره امام رضا (ع) را برای مردم به نمایش بگذارد تا مردم نیز انتقادات و پیشنهادات خود را به صورت مستقیم با برگزار کنندگان جشنوراه در میان بگذارند.

وی تاکید کرد: جشنواره امام رضا(ع) باید فعالیت‌های هنری خود را گسترش دهد و این تولیدات در فضای مجازی نیز عرضه شود.

جشنواره امام رضا(ع) خاص است و نمونه‌ای مشابه در کشور ندارد

ناصر نبی‌زاده معاون هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی هم در جلسه ستاد اجرایی سیزدهمین دوره جشنواره بین‌المللی امام رضا(ع) اظهار کرد: جشنواره امام رضا(ع) یک جشنواره بسیار خاص است و به نظر من نمونه‌ای مشابه در سطح کشور ندارد.

وی با اشاره به اینکه میزان مشارکت مردم در این جشنواره بسیار بالاست، تصریح کرد: یکی از نقاط ضعف این جشنواره این است که این جشنواره نمی‌تواند حجم کارهای خود را به درستی ارائه دهد.

معاون هنری ارشاد خراسان رضوی تصریح کرد: باید آثار فاخری توسط هنرمندان در این جشنواره تولید شود تا بتوانیم آثار این جشنواره را به سراسر دنیا معرفی کنیم.

نبی‌زاده به برگزاری جشنواره‌های بین‌المللی در سایر کشورها اشاره کرد و افزود: باید نگاه ویژه‌ای به برخی از رویدادهای فرهنگی منطقه داشته باشیم تا این جشنواره تاثیر بسیار گسترده‌تری داشته باشد. هم چنین مراسم افتتاحیه جشنواره در قم باید به صورت برجسته و شاخص برگزار شود.

فیلم‌های معرفتی رضوی تولید شود

نجمه منوچهری مسئول کمیته انتخاب خادمان نمونه فرهنگ رضوی نیز در این نشست، تصریح کرد: باید برنامه‌های جشنواره امام رضا(ع) توسط صدا و سیما پوشش بهتری داده شود.

وی به اهمیت تولیدات آثار سینمایی و هنری در این عرصه اشاره کرد و افزود: باید حضور گسترده فیلم سازان کشور در این جشنواره شکل بگیرد تا ما شاهد آثار فاخری در این جشنواره باشیم.

منوچهری با اشاره به اینکه تولید فیلم‌های معرفتی در سینمای ما رشد مناسبی داشته است، خاطرنشان کرد: شایسته است فیلم‌های معرفتی رضوی در کشور تولید شود.

افشارصفوی نماینده صدا و سیمای خراسان رضوی هم در این نشست، با اشاره به اینکه باید به میهمانان خارجی این جشنواره توجه ویژه شود، خاطرنشان کرد: در مراسم اختتامیه باید توجه ویژه‌ای به میهمانان بخش بین الملل شود و تقدیر ویژه‌ای را برای این عزیزان در نظر بگیریم.

وی با اشاره به اینکه باید بخش‌های مختلف دیگری در این جشنواره فعال شود، تصریح کرد: بخشی از برنامه‌های شبکه زیارت باید به آثار جشنواره بین المللی امام رضا(ع) اختصاص یابد.

بر اساس این گزارش، در این نشست هم چنین تعداد دیگری از اعضای ستاد اجرایی سیزدهمین دوره جشنواره بین‌المللی امام رضا(ع) به ارائه دیدگاههای خود پرداختند.

انتهای پیام

کد N808962