نامه انصارالله یمن به دبیرکل سازمان ملل در خصوص جنایت‌های آل‌سعود

سیاسی

جنبش انصارالله یمن در نامه‌ای به «بان کی مون» خواستار دخالت فوری سازمان ملل برای پایان دادن به جنایت‌های آل‎سعود در این کشور شد.

به گزارش خبرگزای مهر به نقل از «یمن الآن»، جنبش انصارالله یمن امروز شنبه به «بان کی مون» دبیرکل سازمان ملل نامه نوشته و جنایت های آل سعود در این کشور را تشریح کرد.

بر اساس این گزارش، در این نامه آمده است: جنایت های روزافزون آل سعود در یمن از یک سو و محاصره خفه کننده مردم بی دفاع از تمامی جهات از سوی دیگر، اوضاع انسانی در کشور را با چالش جدی مواجه ساخته است.

در این نامه همچنین تصریح شده است: تجهیزات پزشکی در بیمارستان های مملو از مجروحین که تعداد آنها به هزاران نفر می رسد تنها قابلیت استفاده تا ۲۴ ساعت آینده را دارند و پس از آن دیگر امکاناتی برای درمان زخمی ها وجود نخواهد داشت.

جنبش انصارالله در این نامه همچنین به جنایت های اخیر آل سعود همچون بمباران منطقه مسکونی «سعوان» صنعاء که بیش از ۷۰ شهید و زخمی برجای گذاشت، اشاره کرد.

این جنبش در پایان نامه خود از سازمان ملل خواست تا برای پایان دادن حملات وحشیانه سعودی ها و شکستن محاصره ملت بی دفاع یمن هرچه سریعتر وارد عمل شود.