سیاری خبر داد

گشت‌زنی ناوگروه 34 نیروی دریایی در ورودی باب‌المندب

سیاسی

فرمانده نیروی دریایی ارتش ترک خلیج عدن، باب المندب و دریای سرخ توسط ناوگروه سی و چهارم نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران را تکذیب کرد.

فرمانده نیروی دریایی ارتش ترک خلیج عدن، باب المندب و دریای سرخ توسط ناوگروه سی و چهارم نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران را تکذیب کرد.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، امیردریادار حبیب‌الله سیاری فرمانده نیروی دریایی ارتش در حاشیه مراسم بزرگداشت مقام معلم در دانشگاه دفاع ملی ایران در جمع خبرنگاران گفت: ناوگروه سی و چهارم نیروی دریایی ارتش تا تیر ماه در خلیج عدن باقی خواهد ماند.

وی افزود: از سال 1387 به صورت مستمر برای برقراری امنیت خطوط کشتیرانی و نفت کش در خلیج عدن، باب‌المندب و دریای سرخ و حتی در برخی از موارد در محدوده مالاگا حضور داشته‌ایم و این که عنوان شده ناوهای نیروی دریایی این منطقه را ترک کرده اند را تکذیب می‌کنم.

دریادار سیاری از گشت زنی ناو بوشهر و ناو شکن البرز در محدوده‌ ورودی باب‌المندب صبح امروز سخن گفت و افزود: مطابق با قوانین و مقررات بین‌المللی ناوگروه سی و چهارم نیروی دریایی ارتش صبح امروز در ورودی باب‌المندب اقدام به گشت زنی کرده است.

وی متذکر شد: در آب‌های هیچ کشوری وارد نمی‌شویم و تنها در مسیری که توسط سازمان جهانی دریانوردی مشخص شده است گشت زنی کرده و امنیت را برای کشتی‌های تجاری و نفت‌کش جمهوری اسلامی در 24-25 مورد برای کشتی سایر کشورهای جهان برقرار می‌کنیم.

فرمانده نیروی دریایی ارتش از حضور ناو گروه سی و پنجم این نیرو پس از پایان ماموریت ناوگروه سی و چهارم نیروی دریایی ارتش خبر داد.

دریادار سیاری تاکید کرد: حفظ خطوط اقتصادی جمهوری اسلامی ایران برای ما مهم است و نمی‌توانید این مسیر را برای دزدان دریایی خالی بگذارید.

انتهای پیام

کد N808303