ارتش آمریکا اعلام کرد

احتمال حفاظت آمریکا از کشتی‌های دیگر کشورها در تنگه هرمز

ايران,آمريكا

ارتش آمریکا اعلام کرد: احتمال دارد ناوهای آمریکایی علاوه بر حفاظت از کشتی‌های تجاری این کشور در تنگه هرمز کشتی‌های دیگر کشورها را نیز اسکورت کنند.

ارتش آمریکا اعلام کرد: احتمال دارد ناوهای آمریکایی علاوه بر حفاظت از کشتی‌های تجاری این کشور در تنگه هرمز کشتی‌های دیگر کشورها را نیز اسکورت کنند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری رویترز در پی توقیف یک کشتی تجاری آمریکایی در آب‌های خلیج فارس توسط نیروهای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران ارتش آمریکا روز جمعه اعلام کرد: ممکن است به ناوهای این کشور اجازه دهد تا علاوه بر اسکورت کشتی‌های آمریکایی در تنگه هرمز از کشتی‌های دیگر کشورها نیز محافظت کند.

پاتریک رایدر یک سخنگوی ارتش آمریکا در این‌باره گفت: برنامه کنونی ما این است که از کشتی‌هایی حفاظت کنیم که پرچم آمریکا را حمل می‌کنند. اگرچه رایزنی‌ها برای اسکورت کشتی‌های دیگر کشورها نیز در جریان است.

این درحالی است که وی نام این کشورها را مشخص نکرد.

همچنین وزارت دفاع آمریکا روز جمعه اعلام کرد:‌کشتی های این کشور در تنگه هرمز با همراهی ناوگان آمریکا حرکت خواهند کرد و اسکورت کشتی‌های تجاری آمریکا در این منطقه تا مدت نامحدودی ادامه خواهند داشت.

به گزارش رویترز نیروی دریایی ایران هفته گذشته یک کشتی شرکت مرسک تیگرس را که با پرچم جزایر مارشال حرکت می‌کرد به دلیل یک شکایت خصوصی در ارتباط با بدهی مالی توقیف کرد.

سخنگوی پنتاگون گفت که ما دیروز چهار کشتی آمریکایی را که از تنگه هرمز عبور می‌کردند همراهی کرده‌ایم.

به گزارش بی‌بی‌سی فارسی تنگه هرمز که یک منطقه استراتژیک محسوب می‌شود روزانه محل عبور حدود 17 میلیون بشکه نفت است که معادل 30 درصد نفت انتقال یافته از طریق خطوط دریایی محسوب می‌شود. عرض تنگه هرمز در باریک‌ترین منطقه خود حدود 33 کیلومتر است اما تنها محلی که برای عبور کشتی‌های بزرگ مناسب باشد تنها حدود 3 کیلومتر عرض دارد.

انتهای پیام

کد N808298