تایید حضور ایران در مذاکرات سوریه از سوی سازمان ملل

ايران,سوريه,سازمان ملل متحد

سازمان ملل با انتشار بیانیه‌ای حضور ایران در مذاکرات صلح سوریه را که قرار است در ژنو برگزار شود تایید کرد.

سازمان ملل با انتشار بیانیه‌ای حضور ایران در مذاکرات صلح سوریه را که قرار است در ژنو برگزار شود تایید کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس استفان دی‌میستورا، نماینده سازمان ملل در امور سوریه در این‌باره گفت: این مذاکرات اولین باری نیست که برگزار می‌شود اما این بار قرار است نشست‌های جداگانه‌ای با تمام طرف‌ها برگزار کنیم تا بتوانیم مذاکرات آینده را تسهیل کنیم.

سازمان ملل با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد:‌ استفان دی میستورا این مذاکرات را که انتظار می‌رود 5 تا 6 هفته به طول بیانجامد رهبری خواهد کرد و ایران نیز در این مذاکرات که از روز دوشنبه در ژنو آغاز می‌شود حضور خواهد داشت.

به گزارش آسوشیتدپرس حضور ایران در این مذاکرات از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است چون این کشور یک هم‌پیمان کلیدی برای دولت سوریه محسوب می‌شود و در دو دور قبلی این مذاکرات که به شکست انجامید حضور نداشت.

مذاکراتی که پیش از این به منظور برقراری آتش‌بس و صلح در سوریه در ژوئن 2012 و فوریه 2014 در ژنو برگزار شده بود به این دلیل که گروه‌های مخالف سوری که توسط دولت‌های خارجی حمایت می‌شوند از گفت‌وگو درباره تروریسم گسترده در این کشور سرباز زدند به شکست انجامید. آن‌ها علاوه بر این تنها خواستار برکناری بشار اسد رییس جمهور سوریه به عنوان پیش شرط این مذاکرات بودند.

انتهای پیام

کد N808297