۰
/اعتکاف؛ هدیه‌ای الهی/

ناصر کاشانی: حضور جوانان در مساجد مفاسد اخلاقی را کاهش می‌دهد

  • ۴بازدید
  • ۰ رای
  • ۰ دیدگاه
اعتكاف,اعتکاف 94

یک عضو کمیسیون اجتماعی مجلس از «تدوین طرح یا لایحه‌ای با مشارکت فراکسیون قرآن و عترت، کمیسیون فرهنگی مجلس و وزارت ارشاد و فرهنگ اسلامی برای نهادینه‌سازی فرهنگ حضور پررنگ‌تر جوانان در مراسم اعتکاف» استقبال کرد.

ناصر کاشانی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) اظهار کرد: هر قدر حضور جوانان در مساجد بیشتر شود، بالطبع می‌توان آثار بهتری بر فضای اجتماعی کشور پیش‌بینی کرد. در این صورت از میزان و تعدد بزهکاری‌های اجتماعی کاسته می‌شود.

وی از تهیه طرحی با مشارکت فراکسیون قرآن و عترت، کمیسیون فرهنگی و مجلس و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در این زمینه استقبال کرد و افزود: در قالب طرح‌های تشویقی می‌توان بستر حضور پررنگ‌تر و موثرتر جوانان در مساجد را بیشتر کرد. تبیین و تشویق حضور جوانان در مساجد چه در قالب اعتکاف و چه در قالب امور فرهنگی و مذهبی تاثیر بسزایی در کاهش مفاسد اخلاقی و اجتماعی دارد.

وی ادامه داد: علاوه بر حضور روحانیون در مساجد و برگزاری سخنرانی‌های پرمحتوا، مدیران وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز در کنار اعضای فراکسیون قرآن و عترت و کمیسیون فرهنگی مجلس می‌توانند بسترهای پررنگ‌تر شدن حضور جوانان در مساجد را به نحو مطلوبی برنامه‌ریزی کنند.

انتهای پیام

نظر شما چیست؟

اولین نفری باشید که نظر خود را در مورد این مطلب بیان می کند.