/اعتکاف؛ هدیه‌ای الهی/

ناصر کاشانی: حضور جوانان در مساجد مفاسد اخلاقی را کاهش می‌دهد

اعتكاف,اعتکاف 94

یک عضو کمیسیون اجتماعی مجلس از «تدوین طرح یا لایحه‌ای با مشارکت فراکسیون قرآن و عترت، کمیسیون فرهنگی مجلس و وزارت ارشاد و فرهنگ اسلامی برای نهادینه‌سازی فرهنگ حضور پررنگ‌تر جوانان در مراسم اعتکاف» استقبال کرد.

ناصر کاشانی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) اظهار کرد: هر قدر حضور جوانان در مساجد بیشتر شود، بالطبع می‌توان آثار بهتری بر فضای اجتماعی کشور پیش‌بینی کرد. در این صورت از میزان و تعدد بزهکاری‌های اجتماعی کاسته می‌شود.

وی از تهیه طرحی با مشارکت فراکسیون قرآن و عترت، کمیسیون فرهنگی و مجلس و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در این زمینه استقبال کرد و افزود: در قالب طرح‌های تشویقی می‌توان بستر حضور پررنگ‌تر و موثرتر جوانان در مساجد را بیشتر کرد. تبیین و تشویق حضور جوانان در مساجد چه در قالب اعتکاف و چه در قالب امور فرهنگی و مذهبی تاثیر بسزایی در کاهش مفاسد اخلاقی و اجتماعی دارد.

وی ادامه داد: علاوه بر حضور روحانیون در مساجد و برگزاری سخنرانی‌های پرمحتوا، مدیران وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز در کنار اعضای فراکسیون قرآن و عترت و کمیسیون فرهنگی مجلس می‌توانند بسترهای پررنگ‌تر شدن حضور جوانان در مساجد را به نحو مطلوبی برنامه‌ریزی کنند.

انتهای پیام

کد N808168