رئیس حوزه علمیه امام خمینی(ره) اراک:

حفظ ارزش‌های حاصل از اعتکاف در گرو مداومت بر اظهار بندگی است

اعتكاف

رئیس حوزه علمیه امام خمینی(ره) اراک به ارزش‌های درونی و باطنی حاصل از اعتکاف اشاره کرد و گفت: حفظ این شاخصه‌های درونی که در جریان اعتکاف در وجود انسان متبلور می‌شوند به عزم و اراده‌ی بنده مرتبط است و اینکه تا چه اندازه بتواند نسبت به عبادت و اظهار بندگی خداوند متعال مداومت کند.

حجت‌الاسلام سید احمد میرمهدی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)- منطقه مرکزی- با تاکید بر اهمیت اعتکاف به عنوان یک سنت دینی حسنه، افزود: اعتکاف اختصاص به ماه رجب ندارد و معتکف می‌تواند در هر ماهی اعتکاف کند و بهترین روزهای ماه برای پرداختن به این سنت، روزهای سیزدهم تا پانزدهم هر ماه است که این ایام را ایام‌البیض می‌نامند.

وی افزود: در روایات از مسجدالنبی، مسجد کوفه، مسجد بصره و مسجدالحرام به عنوان 4 مکان که می‌توانند بهترین مکان‌ها برای اعتکاف باشند یاد شده است.

میرمهدی در جواب این سوال که دلیل تمایل نسل جوان به حضور در مساجد و محافل اعتکاف چیست اظهار کرد: نسل امروز نمی‌توانند نیازها و خواسته‌های خود را در دنیای مادی پیدا کنند پس به سمت معنویات سوق پیدا می‌کنند.

وی تصریح کرد: دعا و عبادت لازمه رشد و عامل تربیت‌کننده‌ انسان است و از این راه انسان می‌تواند از علایق مادی خود دوری کند و به راه کمال و بندگی نزدیک شود.

انتهای پیام

کد N808165