اوباما خواستار شفافیت کامل در پرونده «فردی گری» شد

سیاسی

رئیس جمهوری آمریکا از دستگاه قضایی این کشور خواست پرونده قتل اخیر یک جوان سیاهپوست در شهر بالتیمور را با شفافیت کامل پیگیری کند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از خبرگزاری فرانسه، «باراک اوباما» رئیس جمهوری آمریکا گفت باید تمام جزئیات پرونده قتل «فردی گری» توسط نیروهای پلیس به شکلی کاملا شفاف مشخص شود.

وی امروز طی کنفرانسی مطبوعاتی در واشنگتن تاکید کرد موضوع شفافیت در این پرونده کاملا تعیین کننده است. اوباما با اشاره به اعلام جرم علیه 6 پلیس شهر بالتیمور توسط دادستان کل این شهر با اذعان به این که اطلاعات زیادی در این خصوص ندارد بر لزوم اجرای عدالت تاکید کرد.

دادستان شهر بالتیمور امروز جمعه در کنفرانسی خبری اعلام کرد تمامی ۶ پلیس مربوط به بازداشت و مرگ این سیاه پوست ۲۵ ساله آمریکایی به علت قصور در ارائه مراقبت های پزشکی با اتهامات جنائی مواجه هستند. در صورت اثبات جرم این افراد در دادگاه،  ۳۰ سال زندان در انتظار آنها خواهد بود.

گفتنی است فردی گری شهروند سیاه پوست آمریکایی ۱۲ آوریل پس از روبرو شدن با پلیس پا به فرار گذاشت که این اقدام با تعقیب پلیس همراه بود. نیروهای پلیس پس از دستگیری به او دستبند زده و به ماشین ون منتقل نمودند. گری یکشنبه گذشته، پس از یک هفته تحمل ضایعه نخائی در بیمارستان درگذشت.